Kultura, sztuka » Muzyka

Przełomowa płyta Norah Jones

Przełomowa płyta Norah Jones
Zobacz więcej zdjęć »
Utwory z nowego albumu Norah zostały napisane wspólnie przez kilku autorów, w tym Ryana Adamsa i Willa Sheffa z Okkervil River, a także przez stałego współpracownika piosenkarki, Jesse’ego Harrisa.

Norah Jones, amerykańska piosenkarka, kompozytorka i aktorka, nagrała swój czwarty studyjny album. Płyta „The Fall” ukaże się 16 listopada 2009 r.

Jak czytamy w opisie przesłanym przez EMI do Salonu Kulturalnego, na „The Fall” – nazywanym już przełomowym albumem w karierze Norah – artystka obrała nowy kierunek – eksperymentuje z różnorodnymi dźwiękami i podjęła współpracę z nowymi muzykami, w tym ze znanym producentem i dźwiękowcem Jacquirem Kingiem, który przyczynił się do sukcesów m.in. Kings of Leon, Toma Waitsa oraz Modest Mouse.

Utwory z nowego albumu Norah zostały napisane wspólnie przez kilku autorów, w tym Ryana Adamsa i Willa Sheffa z Okkervil River, a także przez stałego współpracownika piosenkarki, Jesse’ego Harrisa. King pomógł również artystce w zebraniu nowego zespołu muzyków, którzy zagrali na płycie, w tym perkusistów Joeya Waronkera (współpraca z Beckiem, R.E.M.) oraz Jamesa Gadsona (Bill Withers), gitarzystów Marca Ribota (Tom Waits, Elvis Costello) i Smokeya Hormela (Johnny Cash, Joe Strummer), a także Jamesa Poysera grającego na keyboardzie.

Dotychczas Norah Jones sprzedała łącznie ponad 36 milionów albumów na całym świecie. Jej poprzednie trzy płyty studyjne – „Come Away With Me” z 2002 r. (osiem nagród Grammy), „Feels Like Home” z 2004 r. oraz „Not Too Late” z 2007 r. – zdobyły pierwsze miejsca na listach sprzedaży 200 najlepszych albumów w Stanach Zjednoczonych, ciesząc się również wielkim powodzeniem na całym świecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »