Technologie » Telekomunikacja
Przenośne ładowarki do telefonów
Zobacz więcej zdjęć » |
Akumulator akumulatorowi nie jest równy
Jest bardzo dużo typów różnych baterii. Jedne nadają się do pewnych gałęzi przemysłu. Te same baterie w innych gałęziach niestety się nie sprawdzają. Technologia budowy akumulatorów coraz bardziej się rozwija. Niestety rozwój ten nie nadąża z budowaną elektroniką.
Pradziadek akumulatorów
Baterie z biegiem lat ewoluowały, miały coraz to większą pojemność oraz miały coraz to większą żywotność. Jeżeli kiedykolwiek mieliście okazję wyciągać akumulator z samochodu to wiecie, ze jest on bardzo ciężki. Akumulatory samochodowe posiadają znaczne ilości ołowiu. Pierwiastek ten jak wszyscy wiemy jest bardzo ciężki. Trudno jest wyobrazić sobie na przykład telefony z tego typu akumulatorem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Komputer, komputerek, komputerniontko
Kilkadziesiąt ostatnich lat to ciągła miniaturyzacja sprzętu. Komputery zajmowały całe pomieszczenia, później zostały zminiaturyzowane do postaci komputerów osobistych (PC) a następnie do postaci smart fonów. Oczywiście pomiędzy podanymi przykładami były również formy przejściowe (na przykład tablety). Rozwój nanotechnologii może także przynieść ciekawe rozwiązania w najbliższej przyszłości.
Jednakże za rozwojem elektroniki nie poszły baterie. Obecnie posiadamy sprzęt elektroniczny, który ma bardzo dużą moc obliczeniową. Niestety energia w takim sprzęcie bardzo szybko się wyczerpuje.
Lit antidotum na bolączki współczesnej elektroniki
Dlaczego dzieje się tak, że, mimo iż sprzęt jest najnowszej generacji. Bateria bardzo szybko się wyczerpuje?:
- Następuje miniaturyzacja sprzętu, niestety obecna technologia nie pozawala, aby akumulatory o pewnych parametrach (pojemność) można było zmniejszać w takim tempie jak to następuje w miniaturyzowaniu elektroniki,
- Niestety baterie są wciąż ciężkie. Zmianą tego faktu jest po nikąd wprowadzenie baterii z grupy litowych. Lit jest wspaniałym pierwiastkiem dającym duże możliwości w tej dziedzinie,
- Producentom telefonów również nie zależy na tym, aby budować „długowieczne” telefony z „długowiecznymi” bateriami. Telefon powinien wytrzymać, co najmniej dwa lata. Po tym okresie, dostępne są już nowe aparaty posiadające o wiele bardziej zaawansowaną technologię.
Problem, którego nie ma?
Ktoś może powie: „To nie problem, że bateria w telefonie nie trzyma długo energii”. Pewnie nie dla kogoś:
- kto używa telefonu tylko do rozmów telefonicznych,
- kto nie gra, nie seruje po Internecie
- kto trzyma telefon w etui a nie w kieszeni spodni i przez przypadek nie włączy mu się jakaś energochłonna funkcja w telefonie na przykład lampa aparatu fotograficznego działająca, jako latarka,
- kto pracuje w biurze i zawsze ma możliwość doładowania telefonu przez złącze USB w komputerze,
- kto pracuje w zakładzie pracy, gdzie można korzystać z własnych ładowarek podłączonych do sieci,
- kto nigdy nie wyjeżdża na biwaki,
- kto jest tak zdyscyplinowany, że zawsze pamięta o załadowaniu telefonu
MOCna rada, czyli jak rozwiązać ten problem?
Więc co można zrobić, gdy się nie jest człowiekiem, który ma takie cechy lub możliwości? W zasadzie rada jest tylko jedna. Należy stosować dodatkowe akumulatory, czyli przenośne ładowarki do telefonów. Urządzenia te są lekkie, mają różne w zależności od potrzeb pojemności. Akumulator ten pozwala ładować również inny sprzęt elektroniczny.
Czytaj więcej jeżeli interesuje Cię temat przenośnych ładowarek do telefonów.
Nadesłał:
ANDRZEJ BASTIAN
|
Komentarze (0)