Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Przygody Jasia i Małgosi – bezpłatny teatrzyk i warsztaty tworzenia lalek teatralnych

Przygody Jasia i Małgosi – bezpłatny teatrzyk i warsztaty tworzenia lalek teatralnych
Zobacz więcej zdjęć »
Maluchy, które zasiądą przed teatralną sceną Centrum Handlowego Auchan Komorniki, poznają historię Jasia i Małgosi. Po pełnej wrażeń teatralnej podróży, dzieci zobaczą, jak wygląda świat po drugiej stronie kurtyny i wezmą udział w warsztatach tworzenia kukiełek.

Baśń o Jasiu i Małgosi stworzyli bracia Grimm na początku XIX wieku, a na jej podstawie powstało wiele znanych dzieł literackich, filmowych i muzycznych. Najbardziej znana polska wersja historii o dzieciach, które zostały pozostawione przez ojca w lesie, została napisana od nowa przez Jana Brzechwę.

Według aktorów teatru „Bum-Cyk-Cyk”, którzy 16 lipca zaprezentują swój spektakl w Centrum Handlowym Auchan Komorniki, to właśnie ta polska wersja pozwala najmłodszym najlepiej zrozumieć przygody młodych bohaterów. Teatrzyk, stworzony na jej podstawie opowiada o przyjaźni, współpracy oraz wsparciu w trudnych sytuacjach. Porusza też ważny problem posłuszeństwa oraz panowania nad pokusami i zachciankami.

Przyjazny klimat spektaklu buduje urokliwa sceneria oraz przemawiające do dziecięcej wyobraźni lalki, a także muzyka grana na żywo i przeplatana wesołymi piosenkami. Po spektaklu dzieci będą mogły odkryć, jak wygląda świat po drugiej stronie kurtyny.

Ponadto po zakończeniu spektaklu na najmłodszych czeka kukiełkowa fabryka. To warsztaty, dzięki którym dzieci nauczą się wykonywania lalek teatralnych, z naturalnego filcu, pięknych kolorowych tkanin i ozdób. Specyfika tworzenia prac filcowych rozwija wyobraźnię, pomaga się skupić oraz świetnie relaksuje. Dzieci opuszczą zajęcia z samodzielnie wykonaną kukiełką.

Teatrzyk pt. „Jaś i Małgosia” odbędzie się 16 lipca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu. Spektakl zostanie odegrany trzykrotnie o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00. Udział w przedstawieniu jest bezpłatny!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »