Motoryzacja » Samochody

Przygotowanie auta do zimy

Komentarz Rafała Wilczka Koordynatora Centrum Technicznego Volkswagen Leasing

Przed zimą głównym elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę w samochodzie, jest wymiana opon z letnich na zimowe. Polskie przepisy co prawda nie regulują tej kwestii i nie ma prawnego obowiązku wymiany ogumienia, ale ze względów bezpieczeństwa zarówno menedżerowie flot, jak i prywatni użytkownicy aut starają się dbać o taką wymianę.

Warto zwrócić uwagę na jakość opon, a nie wyłącznie na ich cenę. I nie oznacza to, że należy kupować najdroższe opony, ale takie, które są sprawdzone na polskim rynku, ocenione w różnych testach i – najlepiej – markowe.

We flotach, w ramach wynajmu długoterminowego, klienci mają taką usługę w kosztach raty serwisowej i nie muszą martwić się o wymianę opon. W leasingu z wysoką wartością końcową, czyli wyłącznym finansowaniu samochodu, warto samodzielnie zadbać o wymianę ogumienia. W przypadku współczesnych samochodów nie ma potrzeby odrębnej weryfikacji stanu auta przed zimą, o ile są dokonywane właściwe przeglądy okresowe. Najważniejsze, aby były one regularne i zgodne z zaleceniami producenta aut, bez względu na porę roku, w której przypadają.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »