Firma » Biznes

Przykłady efektów coachingu i mentoringu biznesu na sopockiej konferencji „Psychologia dla Biznesu”

Przykłady efektów coachingu i mentoringu biznesu na sopockiej konferencji „Psychologia dla Biznesu”
Zobacz więcej zdjęć »
23-24 czerwca 2012 w Sopocie podejście naukowe i praktyczne do psychologii biznesu spotkają się. Sympozjum w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej jest okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z jednej strony wykładowców, z drugiej zaś psychologów-praktyków.

Najlepszą formą przyjrzenia się działaniom i skuteczności procesów psychologicznych jest analiza sytuacji, które już wydarzyły się - studium przypadków (ang. case study). Dostarcza ona nieocenionych wniosków i pozwala na obserwację post factum zaistniałych w procesie mechanizmów, czynników oraz ich wpływ na przebieg i efekt końcowy podjętych działań. Konferencja „Psychologia Biznesu" dostarczy kilka tego typu przykładów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Wśród prelegentów przedstawiających swoje doświadczenia w tej formie jest Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska - praktyk, business coach. - „Wydaje się, że coaching kariery jest procesem, który trudno zmierzyć i poddać ocenie pod kątem efektywności. W mojej prezentacji przekonuję, że tak nie jest. Konkretne przykłady spektakularnych sukcesów osób korzystających z mentoringu przedsiębiorczości czy wsparcia procesem coachingu mówią same za siebie. Te sukcesy stanowią w dużej mierze o poczuciu sensu mojej pracy."- mówi Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska.

Konferencja pomyślana została jako platforma wymiany doświadczeń naukowych i praktycznych. Zainteresuje ona wszystkich tych, którzy poszukują odpowiedzi na takie pytania jak efekty i wpływ mentoringu przedsiębiorczości i coachingu na sukces w rozwijaniu działalności zawodowej, możliwość rozwinięcia czy odkrycia talentów w ramach korporacji,  praktyczna przydatność konkretnych badań naukowych czy konsekwencje osobiste i organizacyjne niepewności zatrudnienia. Podczas dwudniowego sympozjum prezentować wyniki badań i doświadczeń będzie 13 naukowców i praktyków. Mimo, ze konferencja jest bezpłatna, ograniczona ze względów organizacyjnych liczba miejsc spowodowała konieczność potwierdzania rejestracji oraz limit 3 osób zgłaszanych w ramach jednej organizacji.

Kolejna konferencja Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Sopocie, realizowana przy współpracy z Akademią Morską w Gdyni o podobnej tematyce odbędzie się 5 czerwca w siedzibie sopockiej uczelni. Tym razem będzie ona ukierunkowana na sytuację studenta i absolwenta na rynku pracy. To dobra okazja do konfrontacji oczekiwań pracodawcy wobec oferty młodych kandydatów do pracy, poznania barier w wejściu absolwentów na rynek pracy oraz dedykowanych im programów wsparcia. O ostatnim zagadnieniu opowie Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska na podstawie swoich doświadczeń związanych z doradztwem zawodowym realizowanym w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Psychologii Społecznej.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

youll

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »