Dom » Budownictwo
Przyłącze zaprasowywane Megapress do instalacji ze stali grubościennej
Zobacz więcej zdjęć » |
Takie rozwiązanie stosujemy zwykle wtedy, gdy w instalacji z rur stalowych musimy wstawić przyłącze, np. do czujnika temperatury, termometru, zaworu spustowego lub podłączenia przewodu. Dotychczas w takiej sytuacji konieczne było spawanie, które jest bardzo czasochłonne i uciążliwe. Na początku trzeba całkowicie opróżnić instalację, odpowiednio przygotować brzegi elementów spawanych, a przy samym spawaniu uważać, aby nie spowodować pożaru. Stosując przyłącze zaprasowywane Megapress oszczędzamy nawet do 80% czasu w porównaniu z długo wykonywanymi połączeniami spawanymi! Ponadto przyłącze może założyć każdy monter urządzeń sanitarnych, grzewczych czy klimatyzacyjnych, podczas gdy spawanie wymaga wykwalifikowanego specjalisty, którego praca kosztuje dziś coraz więcej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Gotowe w dwie minuty
Do zainstalowania przyłącza zaprasowywanego Megapress wystarczą zaledwie dwie minuty. Musimy jedynie założyć uchwyt do prowadzenia wrzeciona wiertarskiego, wywiercić otwór, ustawić przyłącze zaprasowywane z idealną dokładnością za pomocą nowego elementu pomocniczego i zaprasowywać. Działa to również w instalacjach wypełnionych wodą i w miejscach o ograniczonej przestrzeni, na przykład na rozdzielaczach ogrzewania o niewielkich wymiarach.
Niezawodne zabezpieczenie
Przyłącze Megapress jest wykonane ze stali niestopowej pokrytej galwaniczną powłoką cynkowo-niklową i dostępne jest do zastosowania na siedmiu średnicach rur: od 1 1/2“ do 6“. Po prawidłowym zaprasowaniu złączki powstaje trwałe i szczelne połączenie z rurą.
Indywidualny trójnik
Nowe przyłącze zaprasowywane dostępne jest z gwintem wewnętrznym ¾“. Dodatkowo Viega oferuje złączkę redukcyjną do średnicy ½“. Dzięki kompaktowej konstrukcji przyłącza Megapress można instalować w niewielkiej odległości obok siebie, albo jedno nad drugim. Pozwala to na wykonanie indywidualnego trójnika z odejściami o średnicach ¾“ i/lub ½“.
Nadesłał:
l.wichlacz@irmedia.com.pl
|
Komentarze (0)