Dom » Wnętrza

Przytul się do drzewa

Przytul się do drzewa
Zobacz więcej zdjęć »
Zbawienny wpływ drzew na samopoczucie człowieka znany jest od stuleci. Każdy gatunek posiada indywidualne właściwości, które pomagają wzmacniać ciało i uspokajać psychikę. Kolekcja Chateau (ESCO) to kwintesencja wszystkich najlepszych właściwości drewna dębowego w dziewięciu odsłonach kolorystyczny

Drewniane elementy w wyposażeniu wnętrza sprawiają, że nabiera ono ciepła i naturalnej przytulności. Jednak to nie jedyna zaleta tego materiału – powszechnie znane jest przekonanie, że drewno łagodzi stres i posiada właściwości uspokajające, dzięki czemu otaczanie się nim wpływa na człowieka kojąco. Wszystko to sprawia, że ten tradycyjny, znany od lat surowiec jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu.

Planując urządzanie wnętrza, jego aranżację powinniśmy zacząć od podłogi. Drewniane podłogi uznawane są za najbardziej eleganckie nie tylko z powodu naturalnych właściwości drewna, ale także ze względu na stylistykę i fakt, że stosownie dobrane praktycznie zawsze dobrze wyglądają – oczywiście wtedy, gdy są odpowiedniej jakości. Wybór zarówno rodzajów podłóg drewnianych, jak i samych gatunków drewna jest na rynku ogromny. Niektórzy producenci w swoim asortymencie proponują wiele różnorodnych typów, inni, tak jak firma ESCO, wyspecjalizowali się w kreacji podłóg jednogatunkowych. W tym przypadku producent skupił się na tworzeniu wysokiej jakości podłóg dębowych, ze względu na długowieczność i okazały wygląd tych drzew, które od wieków sprawiały na ludziach duże wrażenie.

Starożytni wierzyli, że dąb jest siedzibą najwyższych bóstw. Nowożytność odkryła, że najsilniej ze wszystkich drzew energetyzuje i pobudza, a jego promieniowanie uaktywnia naczynia limfatyczne i krążenie krwi - dzięki temu dotlenia on organizm, przywraca energię życiową i poprawia samopoczucie. Nowoczesna technologia zaś umożliwiła zastosowanie użytkowych, naturalnych i solidnych rozwiązań w eleganckiej aranżacji  wnętrza. Kolekcja Chateau (ESCO) to kwintesencja wszystkich najlepszych właściwości drewna dębowego w dziewięciu odsłonach kolorystycznych. Pastelowa delikatność naturalnego brązu w jesiennej odsłonie to Chateau Wiśnia – spełnienie marzeń o jedwabnej powierzchni i rustykalnym charakterze. To zwrot w stronę natury, przytulności i szlachetnej swojskości; to bezpretensjonalność i prostota, która wprowadza ciepły i sielankowy wręcz nastrój do każdego wnętrza.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o podłogach ESCO, zajrzyj na www.podlogi-esco.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.gorska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 1 dzień:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »