Zdrowie » Uroda

Przywitaj wiosnę z promienną twarzą

Przywitaj wiosnę z promienną twarzą
Zobacz więcej zdjęć »
Zima to najlepszy okres do walki z przebarwieniami. Skóra narażona jest w mniejszym stopniu na działanie promieni słonecznych, które są jednym z głównych czynników sprzyjających powstawaniu plamek. Warto już dziś zadbać o skórę – dobrać odpowiednie preparaty, które zmniejszą widoczność przebarwień.

Czym są przebarwienia?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

O ile drobne piegi mogą dodawać uroku, nierównomierne zabarwienie skóry czy brunatne plamki na jej powierzchni mogą stanowić problem natury estetycznej. Tego typu uciążliwe niedoskonałości pojawiają się głównie z powodu nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Im jesteśmy starsi, tym mniej posiadamy aktywnych melanocytów zabezpieczających przed negatywnym wpływem słońca. Wraz z upływem czasu, mechanizm barwienia skóry ulega zakłóceniu. Stymulacja melanocytów promieniami UV prowadzi do nadprodukcji melaniny, a następnie powoduje nadmierne jej punktowe gromadzenie się. W efekcie, naszą skórę pokrywają ciemne plamy - przebarwienia. Występują one najczęściej na odkrytych, narażonych na działanie promieniowania słonecznego częściach ciała: twarzy, dekolcie, plecach i dłoniach. Do kolejnych czynników sprzyjających powstawaniu tego typu niedoskonałości zaliczamy:

  • zmiany hormonalne występujące najczęściej w okresie ciąży, przy stosowaniu antykoncepcji, przy nadczynności tarczycy, a także przy chorobach jajników;
  • leki fotouczulające, np. antybiotyki, pigułki antykoncepcyjne, niektóre leki nasercowe;
  • stany zapalne skóry, m.in. trądzik, wysypki uczuleniowe, liszaj płaski;
  • wyciągi ziołowe, np. z dziurawca,
  • nieprawidłowa dieta,
  • zaburzenia systemu metabolicznego (schorzenia wątroby),
  • czynniki genetyczne,
  • wiek.

ABC walki z przebarwieniami:

Zasada nr 1 -  zabezpieczaj skórę filtrami

Skórę skłonną do przebarwień należy bezwzględnie zabezpieczać przed kontaktem z promieniowaniem UV - poprzez stosowanie kremów z wysokim filtrem (minimum SPF 20). Ochroni to istniejące przebarwienia przed dalszym ciemnieniem oraz zabezpieczy skórę przed powstawaniem nowych zmian.

Zasada nr 2 - systematycznie usuwaj martwe komórki naskórka

Należy zmobilizować skórę do jej odnowy i regeneracji. Najlepiej zrobić to usuwając martwe komórki warstwy rogowej naskórka, w których zmiany są najciemniejsze. Jest to możliwe, dzięki działaniu preparatów o właściwościach peelingujących, np. z kwasami AHA.

Zasada nr 3 - rozjaśniaj zmiany pigmentacyjne

Jeżeli przebarwienia już się pojawiły, wówczas należy rozpocząć kilkutygodniową kurację stosując, oprócz kremu z filtrem UV na dzień, specjalistyczny preparat zawierający substancje aktywne o działaniu rozjaśniającym i wybielającym przebarwienia. Na pojedyncze miejsca
o ciemniejszym zabarwieniu warto zastosować dodatkowo krem punktowy intensywnie wybielający.

Pamiętajmy, że nie należy lekceważyć żadnych zmian skórnych
i przebarwień - czerniak, nowotwór skóry, jest coraz powszechniejszy, zwłaszcza, że korzystamy także z solarium. Jeśli przebarwienie wzbudza niepokój lub jeśli po lecie wzrosła liczba znamion - należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kozinska_E

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »