Firma » Finanse

R&C Union S.A. podwyższa kapitał zakładowy

R&C Union S.A. podwyższa kapitał zakładowy
Zobacz więcej zdjęć »
Dnia 7 lutego 2011 roku w Poznaniu odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki R&C Union S.A. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki. Uchwała została podjęta jednomyślnie.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki R&C Union S.A. jednomyślnie podjęło uchwalę o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji serii z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych Akcjonariuszy, ustalenia dnia prawa poboru akcji serii D, dematerializacji oraz ubiegania się o wprowadzenie praw poboru, praw do akcji oraz akcji serii D do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect oraz w sprawie zmiany Statutu Spółki.

Na podstawie powyższej uchwały, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki uchwaliło podwyższenie kapitału zakładowego z kwoty 5.240.209 zł o kwotę nie niższą niż 1,00 zł i nie wyższą niż 4 mln zł, tj. do kwoty nie niższej niż 5.240.210 zł i nie wyższej niż 9.240.209 zł, poprzez emisję nie mniej niż jednej akcji i nie więcej niż 4 milionów sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 1 zł każda.

Ostateczna wartość podwyższonego kapitału zakładowego zostanie doprecyzowana przez Zarząd Spółki na podstawie oświadczenia Zarządu o wysokości objętego kapitału, w zależności od wyników przeprowadzonej oferty.

Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki umożliwi dodatkową emisję akcji i pozyskanie w ten sposób kwoty 4 mln zł, co zabezpieczy pierwszy etap finansowania dalszego rozwoju Spółki. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pozyskany w ten sposób kapitał Zarząd Spółki R&C UNION zamierza w całości przeznaczyć na budowę nowych restauracji typu „casual" oraz klubów muzycznych - co jest spójne z założeniami strategii czteroletniej.

Więcej informacji na stronie: www.rcunion.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

R&C Union S.A.
http://rcunion.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »