Rozrywka » Turystyka
Raciążek w kilku słowach
Gmina zamieszkiwana jest przez ponad trzy tysiące osób i liczy sobie 33 kilometry kwadratowe. Ponad osiemdziesiąt procent powierzchni tych terenów stanowią użytki rolne. Na gminę składają się sołectwa, takie jak Dąbrówka, Niestuszewo, Podole, Podzamcze, Raciążek, Siarzewo, Turzyno i Turzynek. Raciążek graniczy z gminami Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Czernikowo, Koneck, Nieszawa oraz Waganiec.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Do najważniejszych zabytków na tym terenie zaliczamy kościół parafialny pod wezwaniem Wszystkich świętych oraz Świętego Hieronima w Raciążku, który pochodzi z przełomu szesnastego i siedemnastego wieku. Dosyć istotną rolę odgrywają również ruiny Zamku Biskupiego z czternastego wieku, dziewiętnastowieczna drewniana chata w Raciążku oraz dom przy ulicy Zamkowej 39.
Z pewnością powinniśmy się tam udać, jeżeli interesują nas Kujawy oraz ich spuścizna historyczna, architektoniczna czy kulturowa. Warto również wspomnieć o tym, że sam Raciążek posiada silne tradycje regionalne, które są stale kultywowane, a młodzież i dzieci zachęcane do aktywnego udziału w zajęciach z rękodzieła ludowego.
Na terenie gminy znajdziemy wiele interesujących miejsc noclegowych w niewysokich cenach. Jest to całkiem niezła alternatywa dla droższych noclegów w Ciechocinku, a także sposób na spędzenie czasu w miłej oraz bardzo spokojnej atmosferze. Raciążek sprzyja długim spacerom na tle malowniczych krajobrazów, a także aktywności fizycznej na zewnątrz. Na pewno będziemy zachwyceni niesamowitą atmosferą panującą na tym terenie, zapierającymi dech w piersi widokami oraz przyjaźnie nastawionymi ludźmi!
Zapraszamy na www.kujawskie.eu
Nadesłał:
kujawskie
|
Komentarze (0)