Rozrywka i wypoczynek » Sport

Rajd Barbórka zakończy rajdowy sezon 2009

Rajd Barbórka zakończy rajdowy sezon 2009
Zobacz więcej zdjęć »
Rajd Barbórki Warszawskiej to najbardziej prestiżowa impreza samochodowa w naszym kraju. Magia Barbórki co roku przyciąga czołowych polskich zawodników, na co dzień rywalizujących nie tylko w rajdach, ale także innych dyscyplinach sportu motorowego.

Barbórka, odbywająca się 5. grudnia, tradycyjnie zakończy sezon sportów motorowych. Trasa rajdu to tylko kilkanaście kilometrów oesowych, na które złożą się dobrze znane kibicom próby Bemowo, Cytadela, Żerań i oczywiście Karowa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Odcinki Cytadela i Żerań będą pokonywane dwukrotnie, co da zawodnikom możliwość walki łącznie na siedmiu oesach. Na słynnej Karowej pojawi się 30 załóg, najszybszych w poszczególnych klasach, a także zaproszeni przez organizatora goście. Rozgrywane zawsze wieczorem, przy sztucznym oświetleniu Kryterium Karowa jest zdecydowanie najsłynniejszym odcinkiem w polskich rajdach samochodowych. Pani Karowa zasługuje jednak na szczególną uwagę zawodników, bowiem na śliskiej kostce łatwo o błąd.

Na starcie tegorocznego Rajdu Barbórka pojawią się trzy załogi wystawiane przez stajnię Inter-JAR: Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska, Przemysław Żabka i Norbert Kacprzak oraz Paweł Melon i Marcin Melon. Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska już drugi sezon startują samochodem przygotowywanym przez Inter-JAR. W sezonie 2008 był to Peugeot 206 RC, którym wywalczyli pierwsze miejsce w grupie N i klasie N3 w Pucharze PZM. Obecnie reprezentanci Tedex SUPREMIS Rally Team startują najnowszą Hondą Civic Type-R, którą zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej RPP, a także trzecią lokatę w klasie A7.

Przemysław Żabka i Norbert Kacprzak to rajdowi debiutanci, w przeszłości startowali bowiem z sukcesami w rajdach amatorskich, a także występowali jako załoga funkcyjna (tzw. zerówka) podczas Rajdu Orlen. W sezonie 2009 również wystartowali w Rajdzie Orlen, a dzięki sponsorom: firmie Schomburg Polska Sp.zo.o., Inter-truck, Transport-spedycja Lipiński oraz firmie Zachorscy mogli sprawdzić się jako pełnoprawni zawodnicy. Paweł Melon i Marcin Melon zaliczą na Barbórce pierwszy występ rajdówką przygotowaną przez stajnię Inter-JAR. W przeszłości startowali już w Pucharze PZM (obecnie Rajdowy Puchar Polski) Oplem Astrą. Na Rajdzie Barbórka powalczą natomiast dzięki wsparciu firmy Easy Truck oraz drukarni GRIST 99.

Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka tym razem wystąpią Mitsubishi Lancerem Evo IX w barwach firmy Zespół Sprzedażowy. Bielski zawodnik to debiutant na oesach RPP, który w drugiej połowie sezonu pokazał się z bardzo dobrej strony wśród bardziej doświadczonych rywali. W Rajdzie Rzeszowskim zajął trzecie miejsce, zwyciężając tym samym w grupie N i klasie N3. Wynik powtórzył podczas Rajdu Zamkowego, co pozwoliło mu zająć szóste miejsce w „generalce" RPP. W sezonie 2009 zawodnik z Bielska startował z Damianem Sytym, a także z doświadczonym Ryszardem Ciupką.

Zawodników oraz cały zespół Inter-JAR na oesach Rajdowego Pucharu Polski i Rajdu Barbórka wspierają firmy Makita i Emal-Cer. Serdecznie witamy także w gronie naszych partnerów Telewizję Silesia, która została patronem medialnym stajni Inter-JAR. Po więcej informacji na ten temat, a także po kolejne newsy z oesów zapraszamy na naszą stronę internetową: www.inter-jar.pl

Wojciech Chuchała: Barbórkę Warszawską pojedziemy w pełnej ostrydze Mitsubishi Lancerem Evo najn. Samochód jest bardzo fajny i super przyjemnie się nim jeździ. Będziemy się starali popełnić jak najmniej błędów i postrzelać jak najwięcej z rury dla popisu. Fajnie byłoby również dostać się na Karową i zakręcić się 84 razy wokoło beczki. Pozdrawiamy wszystkich kibiców i dziękujemy naszemu sponsorowi, firmie Zespół Sprzedażowy.

Paweł Hankiewicz: Barbórka to absolutne święto rajdowe na zakończenie całego sezonu, więc nie jechać jej to tak jakby nie wystartować w sezonie. Z wielką przyjemnością stawimy się w sobotę na pierwszym odcinku i będziemy starać się oddać hołd wszystkim kibicom, którzy tak licznie gromadzą się na warszawskich odcinkach. Oesy jak zwykle klasyczne, krótkie, ale potwornie wymagające. By osiągnąć sensowny wynik trzeba jechać bardzo bardzo technicznie i nie popełnić najmniejszego błędu. Większość rajdu to de facto walka o dostanie się na Karową. Będziemy cisnąć ile się da, aby na Pani Karowej móc zapomnieć o rywalizacji, zaprezentować tysiącom zgromadzonych kibiców fajne boczury i zrobić show naszym sponsorom: firmie TEDEX i SUPREMIS.

Paweł Melon: Po blisko rocznej przerwie w startach chcemy przypomnieć się rajdowym kibicom. Nie może być chyba lepszej ku temu okazji niż słynny Rajd Barbórka, kończący sezon zmagań rajdowych w Polsce. Miło nam będzie ponownie spotkać się z zawodnikami z różnych dziedzin sportu motorowego w kraju. Mam nadzieję, że pomimo dość długiej przerwy w startach nie zapomnieliśmy jak się jeździ i będziemy w stanie nawiązać walkę z kolegami. Tym razem zdecydowaliśmy się na zmianę samochodu i w tegorocznym rajdzie wystartujemy Peugeotem 206 RC wynajętym ze stajni Inter-JAR. Oczywiście naszym celem jest występ w Kryterium Asów na ulicy Karowej i mamy nadzieję, że po dwóch nieudanych próbach wreszcie nam się to uda. W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować naszym sponsorom, bez których nasz tegoroczny występ nie byłby możliwy - firmom Easy Truck oraz drukarni GRIST 99.

Przemysław Żabka: O naszym starcie w Barbórce nieśmiało rozmawialiśmy już kilka miesięcy temu. Pamiętam, że jadąc Orlen wyobrażaliśmy sobie nas kończących sezon w Rajdzie Barbórki. Ale udało się. Ten wspaniały rajd pojedziemy razem z Norbertem sprawdzonym na Orlenie Peugeotem 206 RC, przygotowanym przez stajnię Inter-JAR. Niepowtarzalnym dla nas przeżyciem będzie kolejny start w gronie kierowców z RSMP. Obaj mamy nadzieję na doskonałą zabawę, sportową walkę i fantastyczne widowisko dla wszystkich kibiców rajdowych. Nasz start jest możliwy dzięki naszym wspaniałym sponsorom: firmie Schomburg Polska Sp.zo.o., Inter-truck, Transport-spedycja Lipiński oraz firmie Zachorscy, którym chcielibyśmy z tego miejsca bardzo podziękować!

Norbert Kacprzak: Udział w tym rajdzie jest spełnieniem marzeń wielu kierowców, tym bardziej jesteśmy bardzo zadowolenie mogąc brać w nim udział. Dzięki hojności naszego głównego sponsora, firmy Schomburg Polska Sp.zo.o., Inter-truck, Transport-spedycja Lipiński oraz firmie Zachorscy możemy wystartować w tegorocznym Rajdzie Barbórka profesjonalnie przygotowanym Peugeotem 206 RC. Zakładamy wspaniałą zabawę oraz możliwość zaprezentowania kibicom naszych rajdowych sponsorów na wszystkich odcinkach .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rallymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »