Motoryzacja » Samochody
Raport DEKRA 2017: Volvo S60/V60 zwycięża w swojej klasie
Zobacz więcej zdjęć » |
Raport awaryjności DEKRA jest jednym z trzech przeprowadzanych w Niemczech, obok TUV i GTU. Dekra jest druga pod względem ilości badanych aut – sprawdza 15 milionów samochodów w przeciągu dwóch lat, co gwarantuje miarodajność danych statystycznych. W tegorocznym zestawieniu uwzględniono ponad 500 modeli samochodów.
Standardy klasyfikacji
Raport tradycyjnie wyróżnia 9 klas pojazdów – od samochodów małolitrażowych aż po auta dostawcze. W tegorocznym, dziesiątym, zestawieniu Dekra wystąpiły jednak pewne zmiany. Po raz pierwszy raport obejmuje wyniki analizy w oparciu o przebieg, a nie wiek pojazdu, jak było dotychczas. – Uważamy, że w odniesieniu do usterkowości ważniejszy od roku produkcji jest przebieg – podkreśla Guido Kutschera, członek zarządu spółki DEKRA Automobil GmbH. Rozróżniono trzy zakresy przebiegu: od 0 do 50 000 km, od 50 001 do 100 000 km oraz od 100 001 do 150 000 km.
Jakość w liczbie – wskaźnik DMI
Od lat ocenie jakościowej ocenie samochodów służy wskaźnik usterkowości DEKRA – DMI. Przy jego obliczaniu brana jest pod uwagę liczba samochodów bez istotnych usterek oraz z poważnymi usterkami. Uzyskany wynik porównywany jest z wartością średnią, obliczoną dla danej klasy.
Nadesłał:
JK PR
|
Komentarze (0)