Kultura, sztuka » Kultura

"Ręczna robota" – kryminał z czasów PRL-u

"Ręczna robota" – kryminał z czasów PRL-u
Zobacz więcej zdjęć »
Ryszard Ćwirlej w swojej powieści pt. "Ręczna robota" „pokazuje świat PRL-u, który z dzisiejszej perspektywy wydaje się fantazją szaleńca. Fantazją, która mimo szarej, smętnej atmosfery bezradności zaskakuje humorem i obrazem jakby cieplejszych niż dziś więzi między ludźmi”.

Akcja powieści Ryszarda Ćwirleja pt. „Ręczna robota” rozgrywa się w absurdalnej rzeczywistości Polski Ludowej. To barwna, ale też realistyczna historia kryminalna.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jest 8 marca 1986 roku. W pociągu relacji Berlin–Poznań znalezione zostaje ciało przemytnika, a brutalne morderstwo miało być dla kogoś ostrzeżeniem. Śledztwo prowadzi milicja. Szybko ustala podejrzanego, który jednak z morderstwem nie ma nic wspólnego, śledczym chodzi jedynie zaspokojenie apetytu zwierzchnictwa na natychmiastowe wyniki i o zyskanie na czasie. Równolegle prywatne dochodzenie w tej sprawie prowadzi niejaki Gruby Rychu, szef poznańskich cinkciarzy.    

Jak czytamy, Ryszard Ćwirlej „pokazuje świat PRL-u, który z dzisiejszej perspektywy wydaje się fantazją szaleńca. Fantazją, która mimo szarej, smętnej atmosfery bezradności zaskakuje humorem i obrazem jakby cieplejszych niż dziś więzi między ludźmi”.

Ryszard Ćwirlej – (ur. 1964) pochodzi z Piły, mieszka na wsi niedaleko Poznania. Z wykształcenia malarz i socjolog, na co dzień zajmuje się dziennikarstwem telewizyjnym i gotowaniem obiadów dla całej rodziny. Tuż po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Śląskim rozpoczął pracę w ośrodku TVP w Katowicach, a później w przeniósł się do poznańskiej TVP, w której jest wydawcą i reporterem programu „Telekurier”. W 2007 roku zadebiutował powieścią kryminalną „Upiory spacerują nad Wartą”, osadzoną w realiach schyłkowego PRL-u. W 2008 roku ukazał się „Trzynasty dzień tygodnia”. „Ręczna robota” jest trzecią powieścią autora, który pracuje już nad kontynuacją przygód milicjantów z Poznania.

„Ręczna robota” jest też dostępna w Księgarni eClicto jako e-book w formacie epub.

SalonKulturalny.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »