Firma » Finanse

Rekordowo drogi Frank Szwajcarski: Koniec spreadów we wrześniu

Rekordowo drogi Frank Szwajcarski: Koniec spreadów we wrześniu
Zobacz więcej zdjęć »
Intensywne prace nad zmianą ustawy o prawie bankowym w końcu dobiegły końca. Raty zaciągniętych kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich oraz innych, obcych walutach będzie można bezpośrednio zapłacić w banku.

W końcu nadszedł koniec spreadu, który znacznie podwyższa ratę kredytu mieszkaniowego. Jest to różnica pomiędzy kursem zakupu i sprzedażą waluty. Koszt (spread) ten jest zyskiem dla banków a zmorą dla kredytobiorców, którzy posiadają kredyty hipoteczne w obcej walucie.

Kredytobiorcy będą w końcu mogli sami wyszukać i kupić taniej walutę w kantorach, bankach lub specjalistycznych portalach internetowych umożliwiających zakup waluty w atrakcyjnych cenach. Zdobytą walutę można będzie spłacić ratę kredytową bezpośrednio w banku, w którym kredytobiorca posiada kredyt hipoteczny w obcej walucie i to bez żadnych dodatkowych opłat. Banki nie będą mogły pobierać również opłat za przyjęcie przelewu w walucie, w której spłacany jest kredyt mieszkaniowy.

To aprobująca zmiana przepisów na rzecz wszystkich osób posiadających kredyty hipoteczne zwłaszcza we frankach szwajcarskich. Kredytobiorcy Ci mają znaczne problemy ze spłatą rat kredytowych ze względu na bardzo wysoki poziom tej waluty. Część z nich szuka jakichkolwiek oszczędności i stara się przewalutować posiadany kredyt mieszkaniowy zaciągnięty we frankach szwajcarskich. Doradcy finansowi mają coraz więcej klientów, pytających o taką możliwość.

Czy warto, więc przewalutować kredyt we frankach?

Korzyści z takiej operacji ustalane są indywidualnie. Najpierw zostaje przeanalizowana zwarta umowa kredytowa. Następnie są obliczane wszystkie koszty, jakie kredytobiorca poniesie, jeżeli zgodzi się na przewalutowanie posiadanego kredytu na PLN. W kolejnym etapie zostaje podana wysokość raty kredytowej w złotych, po przewalutowaniu. Dopiero wówczas można ocenić czy przewalutowanie kredytu hipotecznego przyniesie korzyści dla kredytobiorcy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 1 dzień:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »