Rozrywka i wypoczynek » Gry

Relacje z targów E3 w Hyperze

Relacje z targów E3 w Hyperze
Zobacz więcej zdjęć »
Electronic Entertainment Expo (E3) to jedna z największych na świecie imprez związanych z grami wideo. Każdego roku do Los Angeles Conventa Center przybywa tysiące pasjonatów wirtualnej rozrywki. Od 25 do 27 czerwca blok programowy Hyper zaprasza widzów na ekskluzywną relację z tego wydarzenia.

Wyjątkowe relacje z E3 w bloku programowym Hyper to jedyna w swoim rodzaju okazja do poznania trendów w branży elektronicznej rozrywki.

Przez trzy dni, od piątku 25 do niedzieli 27 czerwca, od 21:00, przez półtorej godziny w Hyperze będą prezentowane piętnastominutowe relacje przedstawiające najważniejsze wydarzenia z targów. W niedzielny wieczór Hyper zaprasza widzów na program podsumowujący targi E3 z punktu widzenia polskiego rynku. Wystąpią w nim Piotr Gnyp z portalu Polygamia, Marcin Kosman, szef serwisu Gamezilla i Tomek Kreczmar z redakcji Hypera.

Targi E3 to jedyna w swoim rodzaju trzydniowa prezentacja nowości, które pojawią się na rynku gier wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla przedstawicieli branży oraz dziennikarzy. Od 1995 roku pojawiają się na niej wszyscy wiodący producenci gier wideo oraz elektronicznego sprzętu. Efekty pirotechniczne, przedstawienia oraz obecność gwiazd kina i sportu urozmaicają i wzbogacają targi. Relacje Hypera pozwolą poczuć namiastkę uczestnictwa w największej wystawie branży multimedialnej rozrywki.

W tym roku w Los Angeles konkurowały ze sobą głównie firmy Microsoft oraz Sony. To na nich właśnie skupiała się uwaga wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami w świecie multimediów. W materiałach z pierwszego dnia targów Hyper pokaże fragmenty konferencji Microsoftu. Przedstawiciele firmy zaprezentowali Kinect – czujnik ruchu, dzięki któremu granie nie wymaga żadnych kontrolerów, a wirtualna postać wykonuje ruchy człowieka stojącego przed ekranem. Sony zaprezentowało dziennikarzom Move, czyli prosty w obsłudze kontroler ruchu. Firma przedstawiła także plany wprowadzenia trzeciego wymiaru w produkcjach przeznaczonych na konsolę PlayStation. Jednak chyba najciekawszym wydarzeniem okazał się czarny koń targów, czyli Nintendo 3DS – najnowsza przenośna konsola, która zadebiutuje w przyszłym roku na rynku.

Oprócz testowania rewolucyjnych technologii, przez trzy dni trwania E3, odwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszymi propozycjami producentów gier wideo. Widzowie Hypera będą mogli obejrzeć relacje z konferencji Electronic Arts, Ubisoftu i Activision, które odbyły się jeszcze przed oficjalnym otwarciem targów. Dzień później dziennikarzom przedstawiono kolejne części serii Medal of Honor, Fable i Civilization. W materiale pojawią się zapowiedzi Dead Space 2 oraz propozycje polskich producentów. Relacje z trzeciego dnia E3 wypełniła dyskusja na temat przyszłości gier online, FPP i cRPG oraz prezentacje nadchodzących przebojów: Star Wars: The Old Republic, Little Big Planet 2, Mafię 2 oraz Crysis 2. Czterogodzinny blok programowy Hyper jest przeznaczony dla miłośników wirtualnej rzeczywistości, fanów futurystycznych światów i pasjonatów anime. Hyper emitowany jest w godzinach od 21.00 do 01.00 w paśmie stacji ZigZap. Program dociera za pośrednictwem sieci telewizji kablowej i platformy cyfrowej CYFRA+ do 3,2 milionów gospodarstw domowych.

Więcej informacji na stronie www.hyper.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ARBOvision

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »