Dom » Budownictwo

ResidencePark w Słupsku – nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych

ResidencePark w Słupsku – nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych
Zobacz więcej zdjęć »
Kompleks domów jednorodzinnych ResidencePark w zabudowie szeregowej zlokalizowany jest w południowej części miejscowości Siemianice. Jest to dokładnie 100 metrów od granicy miasta Słupsk.
Mieszkańcy wybranych domów mogą zatem się rozkoszować wspaniałym widokiem na panoramę Słupska. 60 domów zostało zaprojektowanych w nowoczesnym stylu, a wnętrza wykończono z dużą dozą gustu. Podczas kolejnych etapów budowy wykorzystywano tynki wewnętrzne oraz materiały elewacyjne firmy Baumit.

ResidencePark to najnowsza inwestycja spółki VP Investment obejmująca kompleks domów jednorodzinnych. Prace budowlane I etapu rozpoczęły się w marcu 2010 roku. Dokończenie inwestycji zaplanowano na koniec listopada 2012 roku. Wszelkie prace związane z powstawaniem kolejnych domów podzielone zostały na następujące etapy: I etap - 12 domów, II etap - 10 domów, III etap - 16 domów, IV etap - 11 domów, V etap - 11 domów. Całe osiedle liczy 60 budynków, z czego 45 zostało już sprzedanych, natomiast na pozostałe 15 domów podpisane przedwstępne umowy sprzedaży.

Usytuowanie osiedla ResidencePark w atrakcyjnej i nowoczesnej okolicy Siemianic zapewnia mieszkańcom dobry dostęp do głównych ciągów komunikacyjnych. Z kolei do Śródmieścia Słupska można dotrzeć w ciągu kilku minut samochodem lub autobusem z przystanku położonego w pobliżu osiedla. Do aktywnego wypoczynku zachęca ścieżka rowerowa łącząca Słupsk i Siemianice. Dla osób ceniących sobie aktywny tryb życia istnieje również możliwość zapisania się do sekcji piłki nożnej, tenisa stołowego bądź lekkoatletyki przy Zespole Szkół w Siemianicach lub w klubie sportowym piłki nożnej „Szansa" Siemianice. Dodatkowym atutem położenia osiedla jest dobrze rozwinięta infrastruktura okolicy. Dostępność placówek edukacyjnych i opieki zdrowotnej oraz licznych punktów usługowych i handlowych czyni osiedle ResidencePark atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

Powierzchnia domów waha się od 120 do 130 m², a rozkład pomieszczeń we wszystkich domach jest jednakowy. Jeśli jednak przyszli mieszkańcy mają życzenie, by inaczej rozplanować pomieszczenia, dokonywane są modyfikacje w rozkładzie mieszkania. Warto podkreślić, że wykonawca podczas powstawania tej inwestycji współpracował z firmą Baumit, która dostarczała na plac budowy niezbędne materiały do realizacji założeń projektu. Były to przede wszystkim cementowo - wapienne tynki wewnętrzne, a także tynk gipsowy maszynowy RatioGlatt oraz podkład gruntujący Gypsum Primer. Elewacje domków zostały również wykonane w technologii Baumit. Zastosowano tutaj tynk silikatowy, grunt UniPrimer, klej DuoContact oraz siatkę z włókna szklanego StarTex. Jak wyjaśnia przedstawiciel ze spółki VP Investment: „Wybór padł na firmę Baumit ze względu na wysokiej jakości produkty, a także elastyczną politykę cenową. Muszę pochwalić również terminowe dostawy na plac budowy oraz doskonały kontakt z przedstawicielem firmy. Te czynniki sprawiają, że z przyjemnością mogę zarekomendować firmę Baumit innym inwestorom."
www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »