Technologie » Internet

Responsywne sklepy internetowe

Jak wiadomo Internet obecnie jest niezwykle powszechnym medium i też stale rośnie liczba użytkowników, których to możemy nazwać internautami. Dzięki sieci rozpowszechnił się też tak zwany handel online.

 Coraz więcej ludzi przekonuje się do zakupów przez Internet, gdyż mamy tutaj doskonały przegląd produktów, usług i nie musimy wychodzić z domu, ażeby coś pozyskać. Dodatkowo w sieci znajdziemy wiele produktów, które niekiedy w zwykłym sklepie są trudno dostępne. Wybieramy zatem odpowiednią stronę i zawieramy transakcję.

Dzisiaj w szalonym niemalże tempie rośnie liczba użytkowników urządzeń mobilnych, takich jak tablety, czy smartfony. Zatem mówimy tutaj o urządzeniach z dostępem do Internetu. I tutaj pojawia się pojęcie określane jako responsywne sklepy internetowe. Co też oznacza ów termin? Otóż odnosi się on do zakupów online dokonywanych właśnie za pośrednictwem takich urządzeń jak telefony komórkowe, czy tablety.

Rzecz przedstawia się tak, że tradycyjne strony internetowe, a zatem również te będące sklepami w sieci, gorzej się przegląda za pośrednictwem mniejszych urządzeń. Każdy kto korzysta przykładowo ze smartfona doskonale zna ten problem. Dlatego też powstały zarówno strony, jak i responsywne sklepy internetowe. Są to e-sklepy, które to zostały zoptymalizowane właśnie do urządzeń mobilnych. Dzięki temu rozwiązaniu zakupy przez Internet stają się prostsze i łatwiejsze właśnie dla osób, które chcą dokonać transakcji za pomocą sprzętu określanego potocznie komórką. Strony tego typu są odpowiednio dopasowane do takich urządzeń. Jest to o tyle istotne, że jak pokazują badania ilość osób korzystających z mobilnego dostępu do Internetu jest większa od tej, która to używa komputerów stacjonarnych. Responsywne sklepy internetowe sprawdzają się także w nagłych przypadkach, kiedy to jesteśmy poza domem, a musimy jak najszybciej zamówić jakiś produkt, co możemy zrobić w dowolnym miejscu, jeżeli tylko jest zasięg.

Często spotykamy się tu z ofertą, która to jest dostępna zarówno na stronie, którą odwiedzamy za pomocą komputera stacjonarnego, jak i urządzenia mobilnego. Wówczas to nieco inaczej rozmieszczone są poszczególne elementy na stronie. Można też wspomnieć o zoptymalizowanej pod kątem tabletów i smartfonów ofercie na urządzenie mobilne z niezwykle popularnym systemem operacyjnym Android. Mówimy tutaj o mobilnym markecie, gdzie możemy dokonywać zakupów, choć głównie chodzi tu o ściąganie płatnych aplikacji. Niekiedy już przy korzystaniu z przeglądarki na telefonie zaczynają się w wynikach wyszukiwania pojawiać dopiski „na komórkę” przy konkretnych stronach, co oznacza, że witryna taka posiada także wersje na urządzenie mobilne i tylko kwestią czasu jest kiedy takie rozwiązanie stanie się bardziej powszechne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »