Firma » Finanse

Rewolucja w pożyczkach gotówkowych: powieje drożyzną

Rewolucja w pożyczkach gotówkowych: powieje drożyzną
Zobacz więcej zdjęć »
Komisja Nadzoru Finansowego ze względu na ultimatum, jakie postanowiła nam Unia Europejska wprowadza zmiany w kredytach konsumpcyjnych. Najważniejsza zmiana to „drożyzna”. Za szybkie pożyczki gotówkowe na zakupy ratalny zapłacimy więcej.

W Polsce już w gruncie rzeczy wszystko podrożało, łącznie z kredytami gotówkowymi w pierwszym kwartale bieżącego roku. Już dzisiaj trudności z otrzymać kredytu gotówkowego, nawet w niewielkiej kwocie, mają osoby z zarobkami poniżej 2000 zł a zapowiada się, że na jesieni bieżącego roku będzie jeszcze trudniej, a przede wszystkim drożej.

(....) Nic nam szarym ludziom po tym, że w nowych przepisach limit kredytowy ekspresowych pożyczek gotówkowych oraz kredytów ratalnych udzielanych we wszystkich sklepach ze sprzętem AGD i RTV, salonach meblowych zostanie zwiększony do 255 tysięcy złotych, skoro „zafundowane” zostaną nam klientom wyższe koszty tych kredytów, co w rezultacie przełoży się na ratę kredytową – większą.

Koszty pożyczki mogą zwiększyć się poprzez zniesienie ustawowej bariery dla banków, która obecnie wynosi 5-ęć procent maksymalnie. Wysokość prowizji za udzielenie pożyczki gotówkowej ma znaczny wpływ na jej koszty. Często banki promują kredyty gotówkowe, podając niskie oprocentowanie, lecz dopiero po przyjrzeniu się szczegółowo ofercie, okazuje się, że by dostać „tani kredyt” trzeba zapłacić wysoką prowizję. Warto, więc zawsze pokusić się o sprawdzenie konkurencyjnych propozycji i poprosić o przedstawienie wysokości raty kredytowej konsultanta.

Jeżeli dodamy do tego, że cieszący się popularnością krótkoterminowych pożyczek Provident, będzie musiał sprawdzać swych klientów, w BIK, to osobom, które dotychczas nie miały szansy uzyskać kredytu gotówkowego w banku i ratowały się „chwilówkami” pozostaną jedynie pożyczki społecznościowe.

Dobra wiadomość to ustawowo wprowadzony zostanie jednolity formularz kredytowy we wszystkich bankach. Obecnie znacząco one się różnią i nie są zbyt przejrzyste. Nowe druki mają w sposób wyraźny wypunktować wszystkie koszty kredytu, które dotychczas nie zawsze są „widoczne” dla klienta.

Wiadomo, że kredyty gotówkowe w bankach otrzymują przede wszystkim osoby z zarobkami na poziomie średniej krajowej, oczywiście nie posiadające innego kredytu do spłaty i nie występujące w BIK pod pozycją „stracony”. Niestety, zdolnością kredytową cieszy się coraz mniejsza liczba naszego społeczeństwa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »