Firma » Biznes

Richard Clare zostanie uhonorowanynagrodą 2012 CEEQA Lifetime Achievement Award

Richard Clare zostanie uhonorowanynagrodą 2012 CEEQA Lifetime Achievement Award
Zobacz więcej zdjęć »
Richard Clare, który przez 15 lat pełnił funkcję prezesa EC Harris, a obecnie wiceprezes ds. korporacyjnych firmy ARCADIS NV, zostanie uhonorowany nagrodą 2012 CEEQA Lifetime Achievement Award, sponsorowaną przez Financial Times.

Richard Clare, który przez 15 lat pełnił funkcję prezesa EC Harris, globalnej firmy konsultingowej świadczącej kompletne usługi doradcze podczas całego cyklu życia obiektu(Built Asset Consultancy), a obecnie wiceprezes ds. korporacyjnych firmy ARCADIS NV, zostanie uhonorowany nagrodą 2012 CEEQA Lifetime Achievement Award, sponsorowaną przez Financial Times.


Ta nagroda przyznawana jest co roku inspirującemu liderowi z branży nieruchomości komercyjnych za znaczący wkład w rozwój tego sektora w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na świecie. Richard Clare otrzyma nagrodę 2012 CEEQA Lifetime Achievement Award w uznaniu dla jego zasług w ciągu ponad trzydziestu lat pracy w EC Harris, podczas których firma stała się międzynarodowym liderem. Richard przewodził także wielu spektakularnym projektom oraz aktywnie angażował się w rozwój rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W latach 90., czyli w okresie zmian politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, firma EC Harris pod kierownictwem Richarda Clare'a dynamicznie rozwinęła się w tym regionie.

Richard Clare, który rozpoczął pracę w EC Harris w 1970 roku jako absolwent sponsorowany przez tę firmę, a w 1980 roku został partnerem w spółce, zasłużył się tworząc portfolio firmy w dziedzinach zarządzania projektami, kosztami oraz świadczenia wysokiej jakości usług doradczych w zakresie wyceny nieruchomości, pracując przy znaczących projektach z zakresu nieruchomości komercyjnych i infrastrukturalnych. Odegrał także ważną rolę w nawiązaniu wielu relacji z kluczowymi klientami i doprowadził do umocnienia pozycji firmy EC Harris na świecie oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie EC Harris jest wiodącą firmą, zaangażowaną w kluczowe projekty oraz programy zarządzania aktywami w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na całym świecie.

Firma EC Harris otworzyła swoje pierwsze biuro w Europie Środkowej w Budapeszcie w 1991 roku, a następnie w Polsce, Czechach, Serbii, Rosji, Rumunii oraz na Słowacji. Firma zatrudnia ponad 180 osób w sześciu biurach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki wdrożeniu ambitnej strategii wzrostu w ciągu ostatnich kilku lat, obroty i zysk EC Harris znacząco wzrosły, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby pracowników do ponad 2800, zatrudnionych w sieci 43 biur w 23 krajach.

„Nagroda ta ma dla mnie szczególne znaczenie. W ciągu wielu lat pracy w Europie Środkowo- Wschodniej podczas zakładania i rozwijania oddziałów EC Harris w tym regionie, a także w trakcie współpracy z ważnymi klientami, nawiązałem tu wiele cennych kontaktów. Pomimo wielu wyzwań, z którymi musiał zmierzyć się ten region w ostatnim czasie, zawsze uważałem, że tkwi w nim olbrzymi potencjał. Firmy, które rozumieją wyzwania, jakim muszą sprostać ich klienci oraz umieją osiągać zakładane rezultaty, z pewnością postrzegają Europę Środkowo-Wschodnią, jako znakomite miejsce do prowadzenia działalności biznesowej" - powiedział Richard Clare, wiceprezes ds. korporacyjnych ARCADIS NV.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Pan Richard Clare zgodził się przyjąć nagrodę 2012 CEEQA Lifetime Achievement Award. Pod jego przewodnictwem firma EC Harris wniosła nieoceniony wkład w rozwój sektora nieruchomości komercyjnych w krajach Europy wschodzącej, przyczyniając się do jego promocji, jako interesującej propozycji inwestycyjnej na skalę międzynarodową. W rezultacie wielu deweloperów oraz inwestorów działających na tym obszarze nie tylko zaufało EC Harris, powierzając firmie obsługę swoich prestiżowych projektów - centrów handlowych, biur, centrów logistycznych, hoteli oraz obiektów przemysłowych, ale także nabrało przekonania do tego rynku" - powiedział Richard Hallward, dyrektor generalny Imagine Live Media, właściciel i organizator CEEQA.

Nagroda CEEQA Lifetime Achievement Award za całokształt działalności przyznawana jest co roku inspirującemu liderowi z branży nieruchomości komercyjnych za znaczący wkład w rozwój tego sektora w krajach Europy wschodzącej. Laureatami nagrody w poprzednich latach buli: Carl Panattoni, założyciel, właściciel i prezes Panattoni Development; Eugene Golub, założyciel i prezes Golub & Co oraz Quinlan Private Golub; David Mitzner, założyciel i prezes Apollo Rida; Cor van Zadelhoff, założyciel DTZ Zadelhoff; Sandor Demjan, założyciel i prezes TriGranit Development Corporation; John Cutts, założyciel i prezes Parkridge Holdings; Werner Otto, założyciel i honorowy prezes ECE Projektmanagement, a także Eli Alroy, prezes Globe Trade Centre/GTC.

CEE Real Estate Quality Awards (CEEQA), to najbardziej prestiżowe nagrody w branży nieruchomości komercyjnych, które promują rynki krajów Europy wschodzącej wśród międzynarodowych inwestorów. Nagrody przyznawane są dorocznie we współpracy z Financial Times. Na krótkiej liście nominacji dziewiątej edycji konkursu (www.ceeqa.com/shortlist) znalazło się 190 projektów wyłonionych spośród 380 zgłoszeń, które odzwierciedlają działalność biznesową oraz osiągnięcia w 18 krajach Europy wschodzącej. Projekty rywalizują o 23 nagrody CEEQA, które zostaną przyznane za osiągnięcia biznesowe w 2011 roku w następujących kategoriach: Nagroda Główna, Projekt Roku, Firma Roku, Agencja Roku oraz RealGreen (nowa kategoria nagród za osiągnięcia w dziedzinie budownictwa zrównoważonego).

Lista laureatów 9 edycji nagród CEEQA Industry Awards zostanie ogłoszona na uroczystej Gali CEEQA i ceremonii rozdania nagród 17 kwietnia 2012 roku w Hotelu Marriott w Warszawie. Wydarzenie to co roku gromadzi ponad 600 liderów branży nieruchomości komercyjnych z ponad 40 krajów, którzy prowadzą działalność w obszarze nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej. Podczas Gali CEEQA będzie również dystrybuowany raport Financial Times FT Global Insight Property Special Report, dotyczący branży nieruchomości komercyjnych w Europie wschodzącej. Raport ten ukazuje się w tym dniu na świecie. Ponadto podczas tegorocznej uroczystości będą zbierane fundusze na rzecz Fundacji Bator Tabor, która pomaga chorym dzieciom w Europie Środkowej. Od początku swojej działalności, CEEQA zebrała już ponad 200 000 euro na cele charytatywne.

Nagrody CEEQA zostały zainicjowane przez Imagine Live Media w 2003 roku w ramach CEE Insight Forum we współpracy z Financial Times. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia w branży nieruchomości komercyjnych w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Słowacja, Ukraina, Węgry) oraz Europy Południowo-Wschodniej (Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Rumunia, Serbia i Słowenia). Nagrody CEEQA Industry Awards oraz Gala CEEQA odgrywają kluczową rolę w zaprezentowaniu rynków nieruchomości komercyjnych Europy wschodzącej na skalę międzynarodową oraz zachęcają inwestorów do podejmowania działalności w tym regionie.

W skład jury CEEQA Industry Awards wchodzi 30 ekspertów z wiodących firm na rynku nieruchomości oraz międzynarodowi partnerzy z branży. Jury wybierze zwycięzców 23 nagród CEEQA 2012 Industry Awards spośród 190 projektów znajdujących się na krótkiej liście nominacji. Aby zapewnić pełną obiektywność i przejrzystość procesu, procedura przyznawania nagród CEEQA oparta jest na zaawansowanym systemie głosowania i podejmowania decyzji, który w tym roku nadzorowany jest przez renomowaną międzynarodową firmę konsultingową Deloitte.

Konkurs CEEQA jest również okazją do debaty nad kluczowymi kwestiami dotyczącymi sektora nieruchomości komercyjnych. 17 kwietnia 2012 roku podczas całodniowego forum RealGreen Business Leadership Symposium & Fair (www.ceeqa.com/realgreen), regionalni i międzynarodowi eksperci oraz liderzy branży będą debatować nad ekonomicznymi aspektami zrównoważonego budownictwa oraz inwestycjami na rynku nieruchomości komercyjnych.

KRAJE BIORĄCE UDZIAŁ W CEEQA 2012 INDUSTRY AWARDS:

EUROPA ŚRODKOWO-WSCHODNIA:                                                 

 • Czechy
 • Estonia 
 • Litwa
 • Łotwa
 • Polska
 • Słowacja
 • Ukraina
 • Węgry

EUROPA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA:

 • Albania
 • Bośnia i Hercegowina
 • Bułgaria
 • Chorwacja
 • Czarnogóra
 • Kosowo
 • Macedonia
 • Rumunia
 • Serbia
 • Słowenia                                                                                                 
KATEGORIE NAGRÓD CEEQA 2012 INDUSTRY AWARDS:

Nagroda Główna:

 • Nagroda za Całokształt Działalności w Europie Środkowo-Wschodniej, sponsorowana przez Financial Times
 • Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej, nagroda sponsorowana przez DTZ
 • Inicjatywa Ekologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej, nagroda sponsorowana przez Colliers International
 • Ekspert Roku z Branży Nieruchomości Komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej,
  nagroda sponsorowana przez CBRE

Projekt Roku:

 • Budynek Biurowy Roku, nagroda sponsorowana przez Knight Frank
 • Budynek Komercyjny Roku, nagroda sponsorowana przez Cushman & Wakefield
 • Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny Roku

Firma Roku:

 • Deweloper Roku, nagroda sponsorowana przez Helaba
 • Deweloper Powierzchni Przemysłowych Roku, nagroda sponsorowana przez Strabag
 • Inwestor Roku, nagroda sponsorowana przez Jones Lang LaSalle
 • Firma z Sektora Usług Bankowych i Finansowych Roku, nagroda sponsorowana przez Norton Rose
 • Firma z Sektora Usług Deweloperskich Roku, nagroda sponsorowana przez GRI
 • Firma Budowlana Roku
 • Firma Konsultingowa Roku
 • Firma z Branży Zarządzania Nieruchomościami Roku (nowa nagroda)

Agencja Roku:

 • Agencja Roku (Agencja Biurowa), nagroda sponsorowana przez GTC
 • Agencja Roku (Agencja Nieruchomości Komercyjnych i Centrów Rozrywki)
 • Agencja Roku (Agencja Nieruchomości Przemysłowych i Obiektów Logistycznych),
  nagroda sponsorowana przez Panattoni Europe
 • Agencja Roku (Rynki Kapitałowe), nagroda sponsorowana przez Heitman International

RealGreen (nowa kategoria nagród za osiągnięcia w budownictwie zrównoważonym):

 • RealGreen Budynek Roku
 • RealGreen Deweloper Roku, nagroda sponsorowana przez Jones Lang LaSalle
 • RealGreen Inwestor Roku, nagroda sponsorowana przez Skanska
 • RealGreen Usługodawca Roku

JURY CEEQA 2012 INDUSTRY AWARDS:

Agencje i partnerzy z branży

Financial Times, Ed Hammond, Dział Nieruchomości; Colliers International, Hadley Dean, partner zarządzający na Europę Wschodnią i Luke Dawson, dyrektor operacyjny na Europę Wschodnią; Cushman & Wakefield, Richard Petersen, dyrektor generalny na Polskę i Charles Taylor, dyrektor generalny na Węgry, dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią; CBRE, Colin Waddell, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią i Patrick O'Gorman, dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią; DTZ, Patrick Delcol, dyrektor generalny na Polskę; Jones Lang LaSalle, John Duckworth, dyrektor generalny na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią i Jens Moller-Madsen, dyrektor generalny na Europę Południowo-Wschodnią; Knight Frank, Richard Laird, dyrektor działu inwestycji i Joseph Borowski, dyrektor generalny na Polskę; Savills, Brian Burgess, dyrektor generalny na Polskę

Firmy z branży nieruchomości

Avestus, Roger Dunlop, prezes; Berlin Hyp, Radosław Popko, dyrektor działu finansowania nieruchomości na Polskę; Blackstone, Paul Heller, dyrektor; Erste Group Immorent AG, Martin Schlichting, dyrektor działu klientów międzynarodowych oraz finansowania międzynarodowego; Ghelamco, Jeroen van der Toolen, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią; Helaba, Michael Kroeger, dyrektor działu finansowania nieruchomości; Hogans Lovell, Jolanta Nowakowska-Zimoch, partner; Infrared Capital Partners, Matthew Hunt, dyrektor działu nieruchomości; London & Regional Properties, Ian Church, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią i Ukrainę; NBGI Private Equity, James Huckle, dyrektor ds. inwestycji; Norton Rose, David Dixon, partner; Panattoni Europe, Robert Dobrzycki, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią; Prologis, Ben Bannatyne, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią; Stewart Title, Tomasz Kłodowski, dyrektor generalny na Europę Środkową; Union Investment Real Estate, dr Karl-Joseph Hermanns-Engel, dyrektor generalny

Informacje o nagrodach Central & Eastern European Real Estate Quality Awards (CEEQA)

Nagrody Central & Eastern European Real Estate Quality Awards (CEEQA) to najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane co roku we współpracy z Financial Times za wybitne osiągnięcia w branży nieruchomości komercyjnych w krajach Europy wschodzącej. Nagrody CEEQA zostały zainicjowane przez Imagine Live Media w 2003 roku. Nagrody CEEQA 2012 Industry Awards przyznawane są za działalność w branży nieruchomości komercyjnych w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Słowacja, Ukraina, Węgry) oraz Europy Południowo-Wschodniej (Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Rumunia, Serbia i Słowenia). CEEQA 2012 Industry Awards przyznawane są w 5 głównych kategoriach: Nagroda Główna, Projekt Roku, Firma Roku, Agencja Roku oraz RealGreen (nowa kategoria nagród za osiągnięcia w dziedzinie budownictwa zrównoważonego). W skład jury CEEQA wchodzą przedstawiciele kadry kierowniczej reprezentujący wiodące firmy na rynku nieruchomości oraz międzynarodowych partnerów z branży. Więcej informacji na temat nagród CEEQA można znaleźć na stronie internetowej: www.CEEQA.com.

Informacje o RealGreen Business Leadership Symposium & Fair

CEEQA jest organizatorem debat dotyczących kluczowych kwestii w sektorze nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej oraz inicjatorem dyskusji na temat trendów rynkowych. W 2012 roku Gala CEEQA, podczas której zostaną ogłoszone i wręczone nagrody CEEQA, będzie poprzedzona całodziennym wydarzeniem RealGreen Business Leadership Symposium & Fair. W trakcie forum dyskutowane będą ekonomiczne aspekty dotyczące zrównoważonego budownictwa w sektorze nieruchomości komercyjnych na rynkach Europy wschodzącej. RealGreen Business Leadership Symposium & Fair to forum wymiany wiedzy organizowane przez CEE Insight Forum i Imagine Live Media we współpracy z Financial Times, przy wsparciu uznanych firm z branży nieruchomości komercyjnych i organizacji międzynarodowych. Więcej informacji na temat RealGreen Business Leadership Symposium & Fair można znaleźć na stronie internetowej:
www.CEE-INSIGHT.com.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących nagród CEEQA oraz RealGreen Business Leadership Symposium & Fair, prosimy o kontakt z:

Asia Sobierajska

Dyrektor

IMAGINE LIVE MEDIA Sp. z o.o.

tel. +48 502 36 00 88

e-mail: as@imaginelivemedia.com

Kontakt dla mediów:

Jarosław Soroczyński

Questia Sp. z o.o. sp. k. Communications Management Consultants

tel. +48 22 623 07 00

e-mail: jsoroczynski@questiapr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »