Dom » Wnętrza

Rodzaje siedzisk pod prysznic

Siedzisko pod prysznic to jeden z częściej wybieranych akcesoriów podczas końcowych etapów aranżacji łazienki. Do wyboru mamy krzesło pod prysznic montowane na ścianę, taborety, a także sprzęty specjalnie projektowane dla niepełnosprawnych. Czym się różnią i które będzie dla nas najlepsze?

Krzesło pod prysznic montowane do ściany

Siedzisko, które zostanie na stałe przymocowane do ściany pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, którego w kabinie przecież zwykle nie jest za dużo. Za każdym razem można je szybko rozłożyć i złożyć, a z tym zadaniem poradzi sobie nawet dziecko czy osoba starsza. Ponieważ możliwość wykonania czynności higienicznych na siedząco docenia wiele osób, również tych bardzo młodych i sprawnych, to producenci wyszli im gustom naprzeciw. Na rynku dostępne są siedziska wieszane w praktycznie każdym stylu, które wpasują się w stylistykę każdej łazienki, od tradycyjnej, przez nowoczesną, po rustykalną. Z technicznych aspektów tego wyboru musimy jeszcze wybrać pomiędzy modelem odchylanym, który składa się w górę, siedziskiem do ściany, a modelem składanym, które jest opuszczane do dołu i podpierane na nóżkach. Oba te rozwiązania są bardzo stabilne i wytrzymałe, ale z tego drugiego, choć jest nieco mniej ergonomiczne mogą korzystać nawet osoby z dużą nadwagą, a do tego mniej obciążana jest konstrukcja ściany.

Taboret pod prysznic lub do wanny

Drugim popularnym rozwiązaniem są taborety pod prysznic. Wyglądają dokładnie tak, jak te które znamy z innych pomieszczeń w naszych domach, ale najczęściej mają regulowane nóżki. Pod względem modeli dopasowanych do różnych stylów łazienek, trzeba się nieco więcej naszukać niż w przypadku rozwiązań montowanych na ścianę, ale na pewno uda się znaleźć odpowiadający Twojemu gustowi model. Zaletą taboretu jest możliwość regulacji wysokości i przeniesienia w inne miejsce, np. do wanny, pod umywalkę czy toaletę. Taboret sam w sobie jest bardzo stabilny, ale musi zostać odpowiednio ustawiony na równym podłożu.

Siedziska pod prysznic dla niepełnosprawnych

Krzesło pod prysznic dla niepełnosprawnych w swojej konstrukcji ma przewidzianych kilka rozwiązań, które nie tylko zwiększą bezpieczeństwo, ale też ułatwią wykonanie czynności higienicznych. Oczywiście, użycie sprzętów z dwóch poprzednich punktów też będzie właściwe, ale w zależności od stanu chorego, możemy szukać modeli z parciem lub poręczami po bokach. Dodatkowym ułatwieniem, którego warto szukać jest wycięcie „u” w siedzisku, dzięki czemu dostęp do intymnych części ciała jest dużo prostszy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »