Firma » Biznes

Rośnie grono osób inwestujących w kryptowaluty. Nie tylko w Bitcoina

● Zonda, globalna giełda kryptowalutowa, opublikowała raport, w którym podsumowuje wydarzenia z 2021 roku w branży oraz kamienie milowe w rozwoju platformy, a także prezentuje prognozy na nadchodzące 12 miesięcy.

Rośnie grono osób inwestujących w kryptowaluty. Nie tylko w Bitcoina

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

     Zonda, globalna giełda kryptowalutowa, opublikowała raport, w którym podsumowuje wydarzenia z 2021 roku w branży oraz kamienie milowe w rozwoju platformy, a także prezentuje prognozy na nadchodzące 12 miesięcy.

     Raport pokazuje, że globalna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o 185 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Z kolei udział Bitcoina z wysokiego poziomu znanego z 2017 roku, który stanowił wtedy nawet do 85 proc. rynku, spadł do około 41 proc. w 2021 roku.

     Czy któraś kryptowaluta szybko się stanie następcą Bitcoina? Użytkownicy Zondy na swoich giełdowych kontach przechowywali najczęściej właśnie Bitcoina (BTC), ale również takie waluty jak: Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) i Lisk (LSK). Ogółem, inwestorzy mogli wybierać spośród starannie wyselekcjonowanych 64 kryptowalut i tokenów dostępnych na platformie, w tym 24 dodanych w 2021 roku.

     Rosnąca popularność handlu kryptowalutami znalazła odzwierciedlenie również w gwałtownym wzroście liczby nowych użytkowników rejestrujących się na platformie – 127 proc. wzrostu rok do roku, co daje łącznie ponad 1 milion inwestorów otwartych na handlowanie swoimi aktywami za pośrednictwem Zondy.

Dla wielu osób rok 2021 był przełomowy w branży kryptowalutowej. Ogromne wzrosty wartości Bitcoina, wzloty i upadki tokenów opartych na memach, spore inwestycje instytucjonalne, intensywniejsze tempo adopcji kryptowalut forsowane m.in. przez influencerów technologicznych – wszystkie te czynniki przyczyniły się do zwiększenia świadomości wartości, którą niosą kryptowaluty oraz technologie oparte na blockchainie.

Wycena rynku kryptowalutowego wzrosła prawie dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem. Już nie mówimy o miliardach dolarów – to liczba idąca w biliony. Ciekawe jest to, że choć Bitcoin nadal uważany jest za lidera rynku, to w 2021 roku wzrosło znaczenie altcoinów, które wysunęły się na prowadzenie, przejmując blisko 60 proc. udziału w rynku. To pokazuje, że Bitcoin już nie jest tożsamy z całą branżą – widzimy znacznie więcej możliwości w tym sektorze. Co więcej, obserwujemy nieustanne pojawianie się nowych kryptowalut i tokenów. W ciągu zaledwie roku dodaliśmy na Zondzie 24 nowe kryptowaluty i zwiększyliśmy liczbę par handlowych ze 120 do 204 – podkreśla Kamil Sikorski, Chief Growth Officer i Poland Country Head w Zondzie.

Zmiany na rynku pokazały, że zainteresowania coraz większej liczby inwestorów wykraczają poza Bitcoina. Chętniej sięgają oni po inne, bardziej dojrzałe projekty, takie jak np. Ethereum i ekosystem jego tokenów. Z moich szacunków wynika, że największa firma w sektorze kryptowalutowym może mieć wartość równą łącznej sumie wszystkich spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. To doskonale pokazuje, jak rozwija się rynek – i dlaczego tak wiele międzynarodowych funduszy się nim interesuje – potwierdza prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Piech z Uczelni Łazarskiego.

Na wzroście popularności branży skorzystała również platforma Zonda, która zakończyła rok z ponad milionem zarejestrowanych inwestorów, w tym 127 proc. wzrostem liczby nowych użytkowników rok do roku. Wśród kryptowalut najczęściej posiadanych przez klientów Zondy znalazły się: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) oraz Lisk (LSK).

Kurs banków centralnych na decentralizację

W 2021 roku cyfrowe aktywa zainteresowały również banki centralne na całym świecie – obecnie ponad 87 krajów (reprezentujących ponad 90% globalnego PKB) bada możliwości stworzenia własnych cyfrowych walut, a 9 państw już podjęło taką inicjatywę. Wzrosło również zaciekawienie rynkiem kryptowalutowym wśród inwestorów instytucjonalnych – w cyfrowe aktywa w 2021 roku zainwestowały m.in. takie spółki jak: Tesla, MicroStrategy, Square, Voyager.

Inne najważniejsze branżowe trendy w ubiegłym roku według ekspertów Zondy dotyczyły m.in.: wejścia kryptowalut na giełdy tradycyjne, rozwoju inicjatyw opartych na blockchain, takich jak NFT, a także nowych regulacji na całym świecie, proponowanych, aby nadążyć za tempem rozwoju technologii w sektorze walut cyfrowych.

Regulacje to kluczowa kwestia dla sektora

Nawet jeśli mogłoby się wydawać, że swoboda oferowana przez brak przepisów prawnych zwiększa konkurencyjność sektora, w rzeczywistości zniechęca ona do szerszej adopcji kryptowalut, bo branża postrzegana jest jako trudna do zrozumienia, chaotyczna, a co za tym idzie – mało bezpieczna. Nie brakuje również dezinformacji. Kluczem do zmiany tej sytuacji jest wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych na całym świecie – i my to z całego serca popieramy. Odpowiednie środki kontrolne czy licencyjne umożliwiają stworzenie przestrzeni m.in. do akceptacji płatności w kryptowalutach lub stosowania rozwiązań opartych na blockchain – podkreśla Kamil Sikorski.

Uproszczenie inwestowania w kryptowaluty, przy zachowaniu maksymalnej przejrzystości, to podstawa misji, którą Zonda podjęła w 2021 roku po przejściu rebrandingu. Nowo powołany zarząd przedstawił wizję rozwoju platformy jako prostej i bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich inwestorów – zarówno tych doświadczonych, jak i nowicjuszy. W ramach realizacji tej strategii aktualnie trwają prace nad nowym wyglądem platformy transakcyjnej oraz mobilnej aplikacji. Planowane jest także uruchomienie Akademii Zondy, której celem będzie edukowanie w tematach związanych z handlem kryptowalutami.

Rosnąca popularność rynku wymaga regulacji

Eksperci Zondy przewidują, że w 2022 roku regulacje prawne będą odgrywać jeszcze ważniejszą rolę, szczególnie w obliczu rosnącej popularności projektów tokenizacyjnych jako alternatywy dla IPO. Choć apetyt na to nowe rozwiązanie wśród przedsiębiorców jest duży, rynek wymaga odpowiedniego nadzoru, aby zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo i transparentność. Inne prognozy na przyszły rok uwzględniają m.in. osłabienie rynkowej dominacji Bitcoina, co powinno stworzyć innym ciekawym projektom więcej przestrzeni do rozwoju. Niezależnie od dynamiki rynkowej w nadchodzących latach, raport Zondy podkreśla, że rosnąca popularność kryptowalut powinna zachęcić wszystkich uczestników rynku do popierania upraszczania i przejrzystości branży.

Więcej informacji można znaleźć w raporcie: https://bit.ly/3nhYvi6

O Zondzie:

 

Zonda z ponad 1 milionem użytkowników jest jedną z największych giełd walut cyfrowych w Europie. Firma została założona w 2014 roku i jest regulowana przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU). Giełda stosuje surową politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Firma zapewnia bezpieczeństwo i ochronę depozytów oraz transakcji w ramach platformy, stosując rygorystyczne procedury Anti-Money Laundering (AML) i Know Your Customer (KYC).

 

Użytkownicy giełdy Zonda mogą dokonywać transakcji w ponad 60 walutach cyfrowych oraz tokenach w parach z walutami tradycyjnymi (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH. Zonda nieustannie rozwija i poszerza swoją działalność, co zaowocowało powstaniem takich produktów, jak Zonda Kantor FIAT oraz Zonda Pay.

 

Misją Zonda jest demokratyzacja dostępu do kryptowalut poprzez opracowanie prostych, intuicyjnych narzędzi, programów edukacyjnych i struktur regulacyjnych, które pomogą użytkownikom w pewnym i bezpiecznym inwestowaniu oraz korzystaniu z kryptowalut.

 

Aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w cyfrowe aktywa, wejdź na stronę www.zondaglobal.com.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »