Rozrywka i wypoczynek » Sport

Rozgrzewka przed treningiem

Rozgrzewka przed treningiem
Zobacz więcej zdjęć »
Tym co przygotuje nasze mięśnie do treningu, powinna być zawsze rozgrzewka i należy zawsze o niej pamiętać. Nie tylko po dłuższej przerwie od siłowni, ale każdorazowo przed każdym treningiem na siłowni. Rozgrzewka dotyczy nie tylko sportowców uprawiających kulturystykę.

Rozgrzewka to fundament treningu i powinna stać się pierwszym punktem w każdym planie treningowym. Lekceważenie i przystępowanie do ćwiczeń bez niej może doprowadzić do kontuzji i tym samym oddzieli nas od siłowni. Nie warto więc ryzykować.

Trzeba zastanowić się nad sensem wykonywania rozgrzewki i zapoznanie się z tym co nam tak naprawdę daje.

Najważniejszy wpływ ma na mięśnie podnosząc ich temperaturę, zwiększa do nich napływ krwi, zmniejsza lepkość skurczy mięśniowych ogólnie przygotowuje układ mięśniowy do zbliżającego się wysiłku fizycznego.

Jeśli chodzi o ścięgna zwiększa ich elastyczność, rozciągliwość oraz siłę. Dobry wpływ ma także na nasze serce powodując zwiększony napływ krwi. Rozgrzewka przygotowuje nasz cały układ krwionośny do zbliżającego się treningu, zwiększa prędkość transmisji impulsów nerwowych przez co nasze mięśnie i ciało pracują wydajniej. Szybko przekonamy się, że dzięki niej, nasz trening będzie bezpieczniejszy, dłuższy, bardziej skuteczny za względu na wolniejsze gromadzenie się kwasu mlekowego w mięśniach.

W plan rozgrzewki powinny wejść ćwiczenia aerobowe tj.: jazda na rowerku stacjonarnym, kilka minut biegania, skakanka itp. Ale to nie wystarczy. Dołączyć do niej należy także rozciąganie, rozgrzewkę nadgarstków, karku oraz skłony. Nie przesadzajmy jednak z czasem, bowiem czeka Cię później trening, a tracąc siłę podczas rozgrzewania się nie wykorzystasz w nim 100% swoich możliwości.

Zachowaj także bezpieczeństwo kończąc trening i nie przerywaj go gwałtownie. Zdrowym sposobem jest redukowanie intensywności ćwiczeń w miarę zbliżania się do zakończenia treningu. Powodem jest gromadzenie się krwi w żyłach kończyn, a w następstwie do zaburzeń krążenia sercowego. Możemy również skorzystać po treningu z faktu, że nasz mięśnie są doskonale rozgrzane i dysponują największa elastycznością a to idealny moment na rozciąganie, które powinno potrwać kilka minut.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »