Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Rozmowa z Hiną Arshad - na temat programu UPPP

Imię i nazwisko: Hina Arshad Stanowisko w MOL Group: Assistant Production Engineer Wiek: 24 Kraj: Pakistan Wykształcenie: EME, NUST Początek pracy w MOL Group: Wrzesień, 2013

1.      Jak rozpoczęłaś międzynarodową karierę w MOL Group?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Po udanym stażu w Oil and Gas Exploration Company miałam jasną wizję mojej dalszej ścieżki zawodowej. Będą jedną z najlepszych studentek na moim uniwersytecie otrzymałam zaproszenie na test i rozmowę w MOL. Po przebyciu wszystkich etapów rekrutacji zostałam zatrudniona jako inżynier terenowy w ramach programu Growww 2013.

2.      Czy planowałaś już wówczas pracę w przemyśle gazowniczym i naftowym (tak/nie)? Dlaczego?

Tak, miałam jasne wyobrażenie o przemyśle gazowniczym i naftowym i panujących tam warunkach pracy. Podczas mojego stażu w Oil and Gas Services Company dowiedziałam się wiele na temat tego sektora i czekających w nim wyzwań. Byłam zafascynowana wykorzystaniem nowoczesnych technologii i zaawansowanego sprzętu.

3.      Jakie jest Twoje obecne stanowisko w MOL Group i czym Twój zakres obowiązków różni się od “normalnej” pracy w godzinach 9-17?

Obecnie pracuję jako Assistant Production Engineer w dziale Instrumentacji w CPF MOL Pakistan.

Pomimo naszych 12-godzinnych dyżurów (na przykład o 8 do 20) jesteśmy także dostępnie przez 24 godziny na dobę ze względu na kluczowe operacje.

4.      MOL Group jest znane z bycia firmą, która nieustannie prezentuje wyzwania dla swoich najbardziej utalentowanych pracowników. Z jakimi zadaniami musisz radzić sobie w codziennej pracy?

Praca w terenie jest bez wątpienia ciężka i pełna wyzwań. Wahające się ceny ropy wymagają podejmowania ważnych decyzji, proaktywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz szybkiego i sprawnego działania. Poza tymi wymaganiami musimy także stawić czoła trudnym warunkom atmosferycznym, współpracować z robotnikami naszych partnerów i radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi. Ale przede wszystkim muszę dawać z siebie wszystko, aby utorować drogę większej liczbie kobiet w tym sektorze.

Praca w branży gazowniczej i naftowej jest postrzegana tradycyjnie jako typowo męskie zajęcie. Co o tym sądzisz i co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Pakistan jest wciąż uważany za typowo konserwatywny kraj, gdzie dominuje kultura patriarchalna. MOL podjął właściwą decyzję we właściwym czasie, gdy we wrześniu 2013 roku postanowił po raz pierwszy zatrudnić kobiety-inżynierów. To dało nam możliwość wybicia się i, w równym stopniu, przyczynienia do rozwoju naszego kraju. MOL dostrzega zalety zróżnicowanej siły roboczej i wierzy w nasze możliwości. Dlatego jesteśmy tu traktowane jak wszyscy inni pracownicy.

6.      Jakie są trzy główne zalety pracy w dziale poszukiwawczo-wydobywczym MOL Group?

Praca w dziale poszukiwawczo-wydobywczym jest ciekawa i intelektualnie stymulująca. Korzystanie z nowoczesnych technologii i wyposażenia nie tylko poprawia umiejętności techniczne, ale także pozwala być na bieżąco z nowinkami. Można tu także pracować w zróżnicowanym kulturowo środowisku, co ułatwia wymianę pomysłów i idei z ludźmi z całego świata.

Natomiast podczas codziennych kontaktów ze współpracownikami i robotnikami można wzmocnić swoje umiejętności menedżerskie i administracyjne.

7.      Jakie doświadczenie zyskają uczestnicy programu UPPP?

Myślę, że uczestnicy doświadczą 3 rzeczy: szans, wyzwań i różnorodności. Zyskają okazję, aby przetestować swoje umiejętności, wiedzę i dowiedzą się jak skutecznie mogą wykorzystać te umiejętności do produktywnej pracy. Otrzymają szansę spotkania i współpracowacy z innymi studentami z różnych środowisk i kultur.

8.      Który aspekt programu jest najbardziej atrakcyjny?

Program UPPP to najlepsza platforma dla osób, które wierzą w swój talentów i chcą sprawdzić umiejętności. Oferuje on zarówno wyzwania jak i nagrody. W uznaniu dla ich talentu, laureaci mogą dostać szansę na rozpoczęcie swojej kariery w MOL.

9.      Jaką radę dałabyś student, którzy dołączają do programu UPPP?

Radziłabym studentom być na bieżąco z obecną sytuacją i wyzwaniami przemysłu naftowego i gazowniczego. Po drugie, warto znać praktyczne implementacje swojej wiedzy akademickiej i wykorzystać ją do rozwiązywania problemów. Przede wszystkim jednak wierzcie w siebie.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Headlines_PN

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »