Firma » Finanse

Różowe Porsche tanio kupię

Jak sfinansować zakup nowego różowego Porsche, zapewne jedynego w Polsce i jednego z kilku w Europie? Czy jest możliwe takie wyróżnienie się wśród milionów aut, które pozwoli nabywcy na utrzymanie płynności finansowej i późniejsze odsprzedanie samochodu?

Po polskich drogach jeździ około 16 mln pojazdów. Wielu kierowców stara się podkreślić swoją indywidualność w tej masie aut różnych marek, kolorów i wersji nadwozi. Jednym ze sposobów jest zainwestowanie w tuning pojazdu lub zakup samochodu wyraźnie odróżniającego się od innych kolorem lub wyposażeniem. Jednak wiąże się to zwykle z dużymi kosztami, a po kilku latach – z kłopotliwym szukaniem nabywcy na nietypowe auto.

W nowatorskim produkcie Volkswagen Banku, AutoKredycie, może być finansowany zakup aut z Grupy Volkswagena. Według założeń AutoKredytu, nabywca od początku umowy jest właścicielem samochodu, a kontrakt trwa 3-4 lata. Po tym czasie klient może wybrać jedną z opcji zakończenia umowy. Po pierwsze, może zwrócić samochód i wymienić go na nowy. Drugim wyjściem jest pozostawienie sobie samochodu i spłata pozostałej części kredytu – w zależności od sytuacji nabywcy – jednorazowo lub w ratach.

Jeżeli klient zdecyduje się zwrócić auto, Volkswagen Bank gwarantuje jego odkup za ustaloną z góry – w chwili podpisywania umowy – cenę. W AutoKredycie nabywca zyskuje więc na każdym kroku. W okresie korzystania z samochodu spłaca jedynie wartość, którą auto w tym czasie traci, a nie część ceny całego samochodu. Oznacza to dużo niższe – czasem kilkakrotnie – miesięczne raty niż przy tradycyjnym kredycie samochodowym. Po wygaśnięciu umowy klient może zwrócić auto, nie martwiąc się o to komu, za ile i w jakim czasie samochód odsprzeda. Dodatkowo wkład własny nie jest wymagany, a AutoKredyt można spłacić w dowolnym momencie.

Wiosną 2014 roku Volkswagen Bank udostępnił wyniki badań polskich konsumentów na temat ich oczekiwań związanych z finansowaniem zakupu samochodu AutoKredytem. Za najważniejsze elementy badani uznali te wpływające na komfort, wygodę i oszczędność czasu: elastyczny wybór zakończenia kontraktu, możliwość łatwej wymiany samochodu na nowy co 3-4 lata i brak kłopotu związanego z odsprzedażą auta (wykup samochodu gwarantowany w cenie usługi przez Volkswagen Bank). Kwestie finansowe oferty (w tym wyjątkowo niskie raty) okazały się dla ankietowanych mniej istotne, choć dużo wskazań uzyskał również „wkład własny 0 złotych”.

Bez względu na to, czy wybór klienta padnie na różowe Porsche, Audi w barwach ochronnych czy inną markę z szerokiej oferty Volkswagen Group – nabywca może mieć pewność, że samochód odkupi od niego Volkswagen Bank, a raty będą przyjazne dla jego kieszeni. Z AutoKredytu mogą korzystać klienci salonów Volkswagena i SEAT-a (AutoKredyt), ŠKODY (ŠKODA Kredyt Niskich Rat), Audi oraz Porsche (AutoCredit).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »