Dom » Ogrody

Rozświetlić ogrodowe zakamarki – ledowe lampy zewnętrzne marki Nowodvorski Lighting

Rozświetlić ogrodowe zakamarki – ledowe lampy zewnętrzne marki Nowodvorski Lighting
Zobacz więcej zdjęć »
Delikatnie oświetlony nocą ogród, szczególnie latem, to tajemnicze i magiczne miejsce zachęcające do chwili relaksu na łonie natury. Dyskretne promienie światła sprawiają, że dom oraz jego otoczenie prezentują się majestatycznie, a ścieżki i schody nie toną w ciemności.

Zewnętrzne lampy ledowe marki Nowodvorski Lighting pomogą oswoić mrok i jednocześnie zapewnić wieczorne bezpieczeństwo.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Gdy zapadnie zmrok

Dom i posesja pogrążone nocą w ciemności to nie tylko mało zachęcające miejsce, ale również ryzyko nieszczęśliwych wypadków. By wieczorami zapewnić więc domownikom oraz odwiedzającym nas osobom bezpieczeństwo i komfortowe poruszanie się po naszym podwórzu i ogrodzie warto jest delikatnie je oświetlić, w szczególności uwzględniając newralgiczne miejsca, takie jak główne ciągi komunikacyjne, schody czy wejście do budynku. W tych wszystkich przypadkach świetnie sprawdzą się natynkowe i podtynkowe lampy Peri, Rimo i Abi marki Nowodvorski Lighting wykonane z aluminium oraz szkła. To oprawy oświetleniowe o niewielkich rozmiarach (Peri 13 cm szer., Rimo 11,5 cm szer., Abi 17 cm dł.)oraz geometrycznych kształtach, które nie zajmują dużo miejsca na ścianie i doskonale pasują do nowoczesnego budownictwa. Źródło światła, w postaci niewielkich diod LED ukryte jest w głębi lamp, dzięki czemu doskonale rozjaśnią one przestrzeń, jednocześnie nie oślepiając intensywnym blaskiem. Możemy więc przy ich pomocy z powodzeniem oznaczyć stopnie schodów lub delikatnie oświetlić fragment ściany, na którym umieszczony jest dzwonek do drzwi. Co więcej, Peri, Rimo i Abi marki Nowodvorski Lighting to lampy przystosowane do warunków zewnętrznych, czego potwierdzeniem jest stopień ochrony IP 65, świadczący o ochronie przed wnikaniem pyłu oraz strumieniem wody.

Ogród udekorowany światłem

Funkcja użytkowa lamp zewnętrznych to z pewnością główne zadanie tego typu elementów. Pamiętać jednak należy, że doskonale sprawdzają się one również w roli dekoratorów. Naścienne oprawy oświetleniowe Peak, Dras, Khumbu i Zem marki Nowodvorski Lighting o trójwymiarowych, geometrycznych kształtach (trapezu – 17 cm dł., prostokąta 12,5 cm dł., kwadratu 10 oraz 11 cm szer.) oraz kolorze ciemnego grafitu będą stanowić ciekawą ozdobę domu. Światło wydobywające się zarówno z dołu, jak i z góry lamp stworzy na ścianach światłocienie, które delikatnie rozjaśnią przestrzeń, a jedocześnie podkreślą bryłę budynku i wykreują kameralną atmosferę. Oprawy Peak, Dras, Khumbu oraz Zem wykonane zostały z aluminium i szkła, materiałów, które łatwo wkomponują się w naturalne otoczenie, nie zakłócając  również stylistyki domu. Dodatkowo, lampy zabezpieczone są odpowiednio przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy piasek (charakteryzują się stopniem ochrony IP 44), dlatego bez obaw możemy stosować je w zadaszonych miejscach na ganku, tarasie czy patio.

Energooszczędność w ogrodzie

Ciekawy design, funkcjonalność oraz odporność na wnikanie wilgoci i zabrudzeń to nie jedyne atuty opraw  zewnętrznych Peri, Rimo, Abi, Peak, Dras, Khumbu oraz Zem marki Nowodvorski Lighting. Ich niekwestionowaną zaletą jest energooszczędność, tak szczególnie istotna w przypadku zewnętrznego oświetlenia, które z reguły włączone jest przez wiele godzin nocnych. To nowoczesne lampy typu LED (Light Emitting Diode), czyli półprzewodnikowe źródło światła, które to charakteryzuje się trzema podstawowymi cechami – niewielkimi rozmiarami, wysoką sprawnością oraz długą żywotnością. Diody generują bowiem nawet do 100 000 godzin pracy, a przeciętnie od 50 000 do 70 000 godzin, co w domowych warunkach użytkowania daje ponad dwudziestoletnią żywotność. W ten sposób nie tylko będziemy mogli komfortowo odpoczywać na łonie natury, ale i aktywnie przyczyniać się do troski o środowisko.

Ogród i dom rozświetlony promieniami słońca za dnia przyciąga domowników, niestety po zmroku ukryte w ciemności przestrzenie nie zachęcają do odwiedzin. Zewnętrzne lampy Nowodvorski Lighting sprawią, że nawet nocą nasza posesja będzie otulona światłem.

 

 

PEAK

Wysokość: 17 cm

Odległość od ściany: 11 cm

Cena  detaliczna: 212, 18 zł

 

DRAS

Wysokość: 12, 5  cm

Odległość od ściany: 9 cm

Cena  detaliczna: 212, 18 zł

 

ZEM

Szerokość: 10 cm

Odległość od ściany: 5 cm

Cena  detaliczna: 182, 66 zł

 

KHUMBU

Szerokość: 10 cm

Odległość od ściany: 10 cm

Cena  detaliczna: 156,83 

 

ABI

Wysokość: 17 cm

Odległość od ściany: 6, 5 cm

Cena  detaliczna: 164, 21 zł

 

PERI

Szerkość: 13 cm

Odległość od ściany: 8 cm

Cena  detaliczna: 164, 21 zł

 

RIMO

Szerokość: 11, 5 cm

Odległość od ściany: 6, 5 cm

Cena  detaliczna: 212, 18 zł

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.  

Nowodworski Sp.j.

Ul. Koksowa 2B

42-200 Częstochowa

Tel +48 343449110

www.nowodvorski.com

nowodvorski@nowodvorski.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »