Dom » Architektura

Ruszył Red Dot Design Week 2022

Zwycięzcy Red Dot Design Award świętują w Essen. Laureaci „Oscarów designu” spotkali się 20 czerwca podczas uroczystej gali oraz Nocy Projektantów. Wśród nagrodzonych swój wielki triumf świętuje Lena Lighting - polski producent wysoce energooszczędnego oświetlenia, który otrzymał aż dwie nagrody.

Ubiegłoroczne obchody Red Dot Design Week 2021, ze względu na sytuację pandemiczną, odbywały się online. W tym roku jednak ceremonia powróciła do tradycyjnej formuły, umożliwiając wyróżnionym projektantom i producentom spotkanie w Essen. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się w teatrze Aalto. Poprowadził ją Peter Zec - niemiecki konsultant projektowy, prezes Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Wzornictwa Przemysłowego i inicjator nagrody Red Dot Design Award. Uroczystość uświetnił występ Aalto Ballett Essen.

 

„Zdobycie dwóch Red Dotów jest dla nas wielkim wyróżnieniem, a celebracja nagrody w Essen pozwoliła nam jeszcze dłużej cieszyć się sukcesem. Atmosfera była wspaniała, a nagrodzone prace są według mnie dobrym przeglądem obecnych trendów. Warto odwiedzić  Red Dot Design Museum i obejrzeć wystawę, której częścią są także nagrodzone w tym roku produkty. Wśród nich  projekty wielu prestiżowych marek  jak Ferrari czy Apple. Znaleźć się w takim gronie to dla Lena Lighting wielki zaszczyt.” – mówi Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Lena Lighting.

 

Po ceremonii wręczenia nagród twórcy zostali zaproszeni na Noc Projektantów. W industrialnej przestrzeni w Red Dot Design Museum odbyło się wiele inspirujących rozmów o wzornictwie i najnowszych trendach w designie. Designer’s Night cieszyła się bardzo dużą frekwencją i okazała się wspaniałą okazją do integracji, budowania relacji, wymiany doświadczeń i dobrej zabawy.

 

Konkurs Red Dot Award  zyskał międzynarodową renomę jako jeden z najbardziej prestiżowych znaków jakości dobrego wzornictwa. Zwieńczeniem tegorocznej edycji jest wystawa, podczas której będzie można zobaczyć produkty uznane za najbardziej przełomowe w świecie designu, a także przykłady najnowszych trendów. Ekspozycję można podziwiać  w Red Dot Design Museum w Essen do maja 2023 roku. Polskim akcentem są m.in. lampy Sizzano i UV-C Sterilon Flow produkowane przez Lena Lighting w Wielkopolsce. Obie nagrodzone lampy zaprojektował Jakub Zarzyński, młody projektant z Poznania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

v5group_JK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »