Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

RUSZYŁA BEZPŁATNA AKCJA „LEKCJA ZDROWEGO BIEGANIA”

RUSZYŁA BEZPŁATNA AKCJA „LEKCJA ZDROWEGO BIEGANIA”
Zobacz więcej zdjęć »
Wbrew bowiem powszechnej opinii bieganie wcale nie jest taką łatwą sprawą… jeżeli chcemy biegać bez szkody dla naszego organizmu.

Często zaczynamy biegać kompletnie bez przygotowania – bo taki rodzaj sportu wydaje nam się najprostszy. Przecież bieganie jest modne, biega sąsiadka, biegają koledzy z pracy, parki i ulice są pełne biegających. Przecież „biegać każdy może” tyle tylko, że  bieganie rekreacyjno-sportowe  to coś więcej niż  podbieganie do uciekającego autobusu.  
Prawdziwe bieganie, a więc właśnie bieganie rekreacyjno-sportowe, bez przygotowania, bez znajomości techniki, zamiast spełnić swoje zamierzone prozdrowotne cele może wyrządzić  niemałą krzywdę.
 
"Powszechne jest przekonanie, że do biegania wystarczy kupić sobie super buty, modny strój, zaopatrzyć się w napój izotoniczny i obowiązkowo założyć słuchawki od ipada na uszy. Tymczasem zdrowe bieganie nie jest banalne, naprawdę jest mało osób, które mają naturalną umiejętność prawidłowego biegania, których sylwetka w biegu przypomina ideał piękna i zdrowia - rzeźby starożytnych lekkoatletów. Większość amatorów biega… pokracznie, co jest efektem popełniania podstawowych błędów związanych z brakiem znajomości techniki biegania a więc złą postawą, złymi ruchami, sposobem stawiania stóp i przenoszenia środka ciężkości czy niewłaściwym oddychaniem" – zauważa Lidia Szeworska,  psychodietetyk psycholog  i dietetyk, inicjatorka akcji. - "Te wszystkie błędy, niekorygowane, kumulując swoje oddziaływanie w czasie,  będą negatywnie wpływały na organizm, na układ kostny i stawowy, na pojawienie się z wiekiem zwyrodnień i bólów stawowych czy problemów kardiologicznych.  Aktywność fizyczna powinna być dla zdrowia, a nie dla wysiłku czy mody, tylko wtedy może ona pozytywnie oddziaływać na nasz wygląd (estetyka sylwetki) naszą  sprawność psychofizyczną, odporność i przedłużenie młodości”.
 
W ramach akcji każda osoba może umówić się na bezpłatne spotkanie, na którym sprawdzi swoją wydolność organizmu i otrzyma pierwsze wskazówki dotyczące: doboru odpowiednich technik do rodzaju biegu, rozgrzewki, prawidłowego oddychania. Osoby, dla których bieganie nie jest w ogóle wskazane jako dyscyplina sportu także zostaną o tym poinformowane, ze wskazaniem jaką inną – bezpieczną dla swojego zdrowia – aktywność fizyczną mogą uprawiać.  
 
Akcja prowadzona jest w Metamorphosis Holistycznej Oazie Estetyki i Zdrowia w Warszawie przy Al. KEN 83, lok U14 i potrwa aż do 15 października 2015 r.
 
Na spotkanie można zapisać się telefonicznie (mob: 884 05 06 07, tel:  22 855 07 67) bądź pod adresem mailowym holistyczna-oaza@wp.pl
Zapraszamy serdecznie!
SPOTKANIE JEST BEZPŁATNE!

Metamorphosis Holistyczna Oaza Estetyki i Zdrowia
Aleja KEN 83 lok.U14
mobile: 884 05 06 07
tel: 22 855 07 67
www.holistycznaoaza.pl
 
DLACZEGO WARTO NAUCZYĆ SIĘ BIEGAĆ? 8 POWODÓW
 
Po bezpłatnym spotkaniu zapraszamy na KURS NAUKI BIEGANIA:
Pierwsze zajęcia:
1. Co zmotywowało Cię do biegania

2. Jaki rodzaj biegu jest przedmiotem zainteresowań:
-sprint
-trucht
-interwał

3. Wytyczne odnośnie techniki biegania
- jak układać ręce
- jak stawiać stopy
- w jakiej pozycji utrzymywać tułów
- zwiększenie wytrzymałości, o tym, że przygotowanie fizyczne jest zależne od tuszy, wzrostu, wieku i wydolności organizmu
- jakie są skutki nieprawidłowego oddychania
- jak istotne jest odpowiednie dotlenienie organizmu i jakie są skutki jego niedoboru
- wyznaczenie środka ciężkości
- równomierne obciążenie dostosowane indywidualnie do warunków fizycznych
- prawidłowe ustawienie stawów względem tułowia

4 Dlaczego warto wiedzieć jak biegać?
- jakie korzyści płyną z zastosowania odpowiednich technik do rodzajów biegu
- jak istotną rolę pełni równomierne obciążanie zginaczy oraz prostowników ciała
- rola rozgrzewki
Drugie zajęcia:
W jaki sposób dobrać obuwie?
Ustalenie po jakiej nawierzchni najczęściej biegamy.
Jak rozsądnie rozkładać wysiłek fizyczny i w jaki sposób najlepiej można się zregenerować?
Ile powinna wynosić przerwa w czasie wysiłku i czy w ogóle powinna mieć miejsce?
Utrwalanie prawidłowych wzorców ruchowych, oraz rozgrzewania mięśni
Ćwiczenia oddechowe
 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »