Firma » Biznes

Rzeczpospolita: Prezes Orange: Światłowód to dla nas teraz priorytet

– To był bardzo dobry kwartał – mówi Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska pytany o popyt na usługi światłowodowe telekomu w minionym kwartale, gdy w Polsce rozwijała się epidemia COVID-19 wymuszając zmianę sposobu pracy i nauki.


„Nie dziwi mnie ostra reakcja operatorów w Wielkiej Brytanii” – odpowiedział zapytany, co dla Polski oznaczałby zakaz stosowania urządzeń chińskiego koncernu.

O starcie sieci 5G: – Jest jeszcze za wcześnie aby oceniać reakcję rynku. Mówiąc szczerze, ten start to nasza odpowiedź na to, co wydarzyło się na świecie i na naszym rynku od początku tego roku. Wcześniej, gdy nie mieliśmy pojęcia, czym jest Covid, zakładaliśmy, że zdobywamy częstotliwości w aukcji, tzw. pasmo C i ruszamy z 5G w oparciu o nie. Tak się jednak nie stało. Aukcja została przesunięta i cóż mogliśmy zrobić. Ruszyliśmy z 5G, które jest w nietypowej częstotliwości i małym bloku pasma, ale jest to prawdziwe 5G. Zrobiliśmy to, bo Polska to bardzo konkurencyjny rynek.

O częstotliwościach dla 5G: „Uważamy nadal, że podstawowym pasmem będzie pasmo 3,6 GHz, zapewniające dużo szybszy transfer danych i większy zasięg”.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »