Firma » Biznes
Sage: harmonogramowanie produkcji w Systemie Zarządzania Forte
Harmonogramowanie produkcji dostępne jest w najnowszej wersji Systemu Zarządzania Forte - jako rozwinięcie funkcjonalne modułu Zarządzanie Produkcją. System Forte to zintegrowane rozwiązanie ERP, przeznaczone dla organizacji średniej wielkości. Nowa funkcjonalność adresowana jest do firm działających zarówno w modelu produkcji masowej, wielkoseryjnej, małoseryjnej, jak i jednostkowej, niezależnie od ciągłości i złożoności procesu produkcji.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Korzyści wynikające z zintegrowania harmonogramowania w ERP
Obok korzyści związanych z efektywnym harmonogramowaniem produkcji, firmy uzyskają również szerokie możliwości informatyzacji procesów biznesowych w obszarach wytwarzania. logistyki i sprzedaży. „System Zarządzania Forte pozwala obecnie optymalizować w czasie zużycie zasobów i, jednocześnie, na bieżąco prezentuje dokładny obraz wszystkich procesów produkcyjnych. Dodatkowo, harmonogramowanie dostępne w ramach jednego, zintegrowanego systemu, pozwala poprawiać efektywność działań, także poza obszarem produkcji. Informacje z obszaru produkcji mogą być natychmiast wykorzystywane przez użytkowników systemu pracujących w innych obszarach, np. w magazynie, dziale sprzedaży, dziale zamówień." - mówi Katarzyna Kaganiec, Dyrektor Działu Zarządzania Produktami w Sage.
Dla kogo skierowane jest harmonogramowanie Forte
Moduł Forte Zarządzanie Produkcją podnosi jakość zarządzania wszystkimi etapami procesu produkcji: rozpoczynając od planowania, przez wytwarzanie, po wielowymiarowe rozliczanie oraz raportowanie. System jest efektywny, ponieważ bazuje na zdefiniowanym technologicznym procesie wytworzenia produktów, modelu zarządzania kosztami i precyzyjnej ewidencji zużywanych surowców oraz odpadów powstałych w czasie produkcji.
Wybrane możliwości dostępne w obszarze harmonogramowania produkcji w nowej wersji Systemu Zarządzania Forte:
- tworzenie harmonogramów produkcji na podstawie zatwierdzonych planów rozpisanych na zleceniach produkcyjnych;
- przydzielanie ujętym w zleceniu operacjom zasobów, zgodnie z przyjętą pracochłonnością - planowanie materiałów, stanowisk, czasu wykorzystania maszyn,
- automatyczna optymalizacja harmonogramów z możliwością ich ręcznej modyfikacji przez planistę,
- wsparcie planowania w oparciu o interaktywny harmonogram w Wykresie Gantta (edytowanie planu bezpośrednio na wykresie);
- precyzyjne określenie terminu wytworzenia produktu na zamówienie (informacja zwrotna dla klienta i pracowników działu sprzedaży);
- zwiększenie produktywności maszyn oraz dostępnych zasobów materiałowych;
- eliminacja marnotrawstwa, m.in. poprzez skuteczny monitoring strat i poprawę efektywności planowania produkcji;
- optymalizacja przestrzeni magazynowej - składowanie surowców i wyrobów gotowych;
- usystematyzowanie informacji o przestojach maszyn i odpadach z produkcji, w celu wdrażania programów optymalizacyjnych.
Raporty z produkcji jako podstawa do podejmowania trafnych decyzji
Ważnym aspektem harmonogramowania jest warstwa raportowa. Dostępne zestawienia i analizy służą zarówno pracownikom obszaru produkcji, jak i kadrze zarządzającej. Dostarczają ważnych informacji pozwalających skuteczniej kontrolować rentowność procesu produkcyjnego. Dzięki temu kadra kierownicza ma komplet informacji niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji.
„Rozwinięcie Systemu Zarządzania Forte o nową funkcjonalność wpisuje się w strategię Sage. Zależy nam na tym, aby wspierać podmioty rynkowe w realizacji celów biznesowych. Konsekwentnie doskonalimy nasze rozwiązania, tak aby każda organizacja z sektora MSP, niezależnie od skali i profilu działalności, miała do dyspozycji adekwatne, wydajne i bezpieczne oprogramowanie" - dodaje Katarzyna Kaganiec.
Informacje o Sage
Dostarczamy małym i średnim firmom łatwe w użytkowaniu, bezpieczne i wydajne oprogramowanie wspomagające zarządzanie oraz usługi pokrewne - począwszy od rozwiązań księgowo-płacowych, poprzez planowanie zasobów przedsiębiorstwa, zarządzanie relacjami z klientami, rozwiązania płatnicze i wiele innych Poprzez globalną sieć lokalnych ekspertów udzielamy naszym klientom porad i stałego wsparcia w zakresie rozwiązywania problemów, dając im tym samym pewność działania, której potrzeba do osiągnięcia ambitnych celów biznesowych.
Spółka została założona w roku 1981. Od 1989 roku jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a w roku 1999 została włączona do wskaźnika giełdowego FTSE 100.
Sage posiada na świecie grono ponad 6 miliona klientów, zatrudnia ponad 12 700 pracowników i prowadzi działalność w 24 państwach: w Europie , Ameryce Północnej, Afryce Południowej, Australii, Azji oraz w Brazylii.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.sage.com
Komentarze (0)