Dom » Wnętrza

Sauna na wymiar: stwórz miejsce relaksu i ukojenia we własnym domu

Sauna na wymiar to sposób na zapewnienie sobie chwili wytchnienia w pomieszczeniach, do których trudno dopasować gotowe kabiny. Na saunę można przeznaczyć przestrzenie, które ze względu na niekorzystny układ trudno zagospodarować.

Sauna na wymiar – wybierz odpowiedni kształt


Żeby dobrze wybrać model sauny, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad jej kształtem. Może mieć formę kwadratową prostokątna, zaokrągloną – wszystko zależy od pomieszczenia, w którym będzie znajdować i od naszej fantazji. Po wyborze odpowiedniej koncepcji projektant tworzy szkic. Żeby wykreować przestrzeń, w której będziemy się czuć komfortowo i odzyskamy spokój ducha, powinniśmy szczegółowo omówić naszą wizję z osobą wykonującą projekt.


Sauna na wymiar – fantazja to jedyne ograniczenie


Sauny można dowolnie konfigurować, dobierając rodzaj materiału, dodatki, wykończenia, kolor – tak, żeby kabina idealnie pasowała do charakteru pomieszczenia. Jest w czym wybierać. Można poprosić o montaż dodatkowej ławki lub wstawić wygodny leżak. Warto zastanowić się nad specjalnymi zagłówkami czy podestami, które zwiększą komfort użytkowania. Należy też zwrócić uwagę na wykonanie drzwi, którą mogą być zabudowane lub całkowicie przeszklone. Ciekawym pomysłem jest zainstalowanie specjalnej wanny schładzającej, która umożliwi szybkie schodzenie nagrzanego ciała.


Do wyboru jest też rodzaj oświetlenia. Można podświetlić dowolne części, np. oparcie czy elementy narożne kabiny. Dobrze zastanowić się nad kolorem światła, a także nad możliwością sterowania, umożliwiającego zmianę barwy i natężenia oświetlenia w zależności od nastroju.


Sauna na wymiar – zaufaj specjalistom


Przed podjęciem decyzji o właściwym modelu, warto skonsultować się z fachowcem. Na rynku są firmy specjalizujące się w tworzeniu saun na indywidualne zamówienie. Pomagają one dobrać odpowiedni do wystroju wnętrza projekt, a także proponują ciekawe rozwiązania. Przed wyborem wykonawcy warto poprosić o referencje, zobaczyć przykładowe realizacje, a także dowiedzieć się, jak długo dane przedsiębiorstwo istnieje na rynku. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że wymarzona sauna spełni nasze oczekiwania.


Sauna na wymiar – komfort bez wyrzeczeń


Sanowanie przynosi sporo korzyści: pozwala się odprężyć po codziennym dniu, pomaga w zachowaniu smukłej i zdrowej sylwetki, poprawia odporność. Wraz z potem pozbywamy się z organizmu szkodliwych toksyn. Sauna jest polecana osobom z problemami sercowo-naczyniowymi. Własna kabina w domu umożliwia parową kąpiel w dowolnym momencie, np. podczas spotkania ze znajomymi lub po ciężkim dniu w pracy. Pozwala też zaoszczędzić czas, gdyż nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, żeby skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje wizyta w saunie. Możliwość aranżacji kabiny zgodnie z własnym upodobaniem sprawia, że czujemy się w niej dobrze i możemy się naprawdę zrelaksować.

Źródło: artykuł powstał we współpracy z firmą MEGIWRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hassel Von Hoff

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »