Kultura, sztuka » Kultura

Scena Teatru Lalek w Renomie

Scena Teatru Lalek w Renomie
Zobacz więcej zdjęć »
Wrocławski Teatr Lalek otworzył swoją nową scenę w domu handlowym RENOMA. Nowa, piąta już scena Teatru, uroczyście ruszyła 12 listopada na poziomie -1.

Bilety na nasze przedstawienia wyprzedawane są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, a widzowie domagają się dodatkowych przedstawień oraz powtórki repertuaru - mówi Anna Hejno, rzeczniczka prasowa Wrocławskiego Teatru Lalek.

Na inaugurację Sceny RENOMA aktorzy pokazali setne przedstawienie „Najpiękniejszych bajek świata" - największego ubiegłorocznego hitu Teatru. - Dzięki Scenie RENOMA teatr nareszcie będzie mógł pomieścić wszystkich widzów, dla których niejednokrotnie brakowało biletów. A RENOMA udowadnia, że jest zupełnie innym centrum handlowym niż większość wrocławskich galerii - mówi Anna Hejno. - Dzięki Scenie RENOMA obie instytucje wpisują się w najświeższy trend wkraczania wysokiej kultury do przybytków rozrywki.

Firma Centrum Development & Investments, właściciel domu handlowego RENOMA, zadbała, by stał się on nie tylko świątynią handlu, ale również mekką dla wielbicieli sztuki. Lista twórców i dzieł wykonanych specjalnie dla RENOMY stale się rozrasta - do malowidła Jarosława Flicińskiego, rzeźby-instalacji Moniki Sosnowskiej i designerskich żyrandoli studia PUFF-BUFF dołączył ostatnio Karol Radziszewski ze swoim muralem.

Chcemy, by RENOMA była miejscem spotkań nie tylko z najnowszą modą, ale również z najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi. By inspirowała, intrygowała, oferowała mieszkańcom niebanalny sposób na spędzenie czasu - podkreśla Tomasz P. Chenczke, prezes zarządu Centrum Development & Investments.

RENOMA od samego początku współpracuje z wrocławskimi teatrami. W czerwcu tego roku dach tego kultowego domu towarowego zamienił się w scenę teatralną, na której Instytut Grotowskiego realizował unikalny projekt Nocy Teatrów. W maju i czerwcu na placu Czystym stanął Bajkobus - ruchoma scena Teatru Lalek.

Scena RENOMA to naturalna kontynuacja współpracy z najlepszym dziecięcym teatrem w Polsce. Już przez cały listopad dzieci będą mogły oglądać spektakle w RENOMIE dwa razy dziennie. Bilety w przedsprzedaży można kupić w kasie Wrocławskiego Teatru Lalek. W dniu przedstawienia działa kasa biletowa w RENOMIE - bilety można tu kupić w dni powszednie na godzinę przed spektaklem, zaś w dni weekendowe - w sobotę i w niedzielę - na dwie godziny przed spektaklem. Kasa i szatnia Sceny RENOMA działa na poziomie -1.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »