Firma » Biznes

Schneider Electric zdobywcą prestiżowej nagrody Zayed Future Energy Prize

Schneider Electric zdobywcą prestiżowej nagrody Zayed Future Energy Prize
Zobacz więcej zdjęć »
Prezes i dyrektor generalny Jean-Pascal Tricoire odebrał nagrodę dla Schneider Electric za niezawodne i wydajne rozwiązania energetyczne

Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, 17 stycznia został laureatem Zayed Future Energy Prize (ZFEP 2012) w kategorii „Large Corporations” w uznaniu działalności firmy na polu odnawialnych źródeł energii i zrównoważonego rozwoju.

Generał Szejk Mohamad Bin Zayed Al Nahyan, następca tronu Abu Dhabi oraz zastępca głównego dowódcy Sił Zbrojnych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przekazał nagrodę w ręce Jean-Pascala Tricoire, prezesa i dyrektora generalnego Schneider Electric.

Gala czwartej edycji nagród odbyła się równolegle do Światowego Szczytu Przyszłości Energetycznej (WFES 2012) w Emirates Palace Hotel w Abu Dhabi. Nagrody ZEFP przyznano również w kategoriach dla małych i średnich przedsiębiorstw (SME) i organizacji pozarządowych (NGO), a także dla pojedynczych osób za całokształt osiągnięć – na te ostatnie przeznaczona pulę 4 milionów dolarów, z których 500 tys. trafi w ręce szkół średnich w 2013 roku.

Podczas okolicznościowego przemówienia, Jean-Pascal Tricoire powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zdobycia nagrody ZFEP w kategorii Large Corporations. Jest ona świadectwem naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój i potwierdzeniem naszych postępów w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że w przyszłości nadal będziemy przewodzić inicjatywom, których celem jest stawienie czoła światowym wyzwaniom energetycznym przy pomocy innowacyjnych i wydajnych środków, które ograniczają zanieczyszczenia, promują czyste wytwarzanie energii oraz wpływają na nawyki konsumentów, wspomagające proces odbudowy i budujące szacunek do środowiska naturalnego.

Schneider Electric został nagrodzony za opracowanie projektów czystych technologii, które wykraczają poza zasadnicze zadania firmy. Przykładem takich inicjatyw jest BipBop, pionierski program społecznie odpowiedzialnej korporacji (CSR) oparty na „piramidzie zbudowanej na działalności biznesowej, innowacyjności i ludziach”, którego celem jest zapewnienie dostępu do niezawodnych, niedrogich i czystych źródeł energii dla ubogich krajów z ograniczonym lub zerowym dostępem do elektryczności. Pomimo tego, że firma nie podlega regulacjom kwotowym emisji dwutlenku węgla, Schneider Electric publikuje raporty dotyczące wydajności CO2 w ramach Projektu Jawności Węglowej (CDP). CDP zakłada skupienie się na trzech źródłach emisji: zużyciu energii w obiektach firmy, redukcji gazów SF6 i kontroli wydajności transportu frachtowego. Schneider Electric oferuje również wiodące w branży rozwiązania takie jak EcoStruxure, umożliwiające optymalne zarządzanie energią poprzez połączenie dystrybucji elektryczności, systemów zasilania krytycznego i chłodzenia, automatyzację oraz systemy kontroli operacji i budynków. Schneider Electric wspomógł też stację antarktyczną Princess Elisabeth – ośrodek badawczy o zerowych emisjach.

O Schneider Electric

Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2010 grupa uzyskała 19,6 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 110 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »