Technologie » Komputery

Infrastruxure for Small IT

Infrastruxure for Small IT
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe rozwiązanie Infrastruxure for Small IT umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom wdrażanie i zarządzanie kluczową infrastrukturą IT małej skali, dzięki zastosowaniu funkcjonalności dostępnych wcześniej wyłącznie w rozwiązaniach dla dużych firm.

Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, przedstawił InfraStruxure™ for Small IT, pierwszy w branży produkt, pozwalający małym i średnim przedsiębiorstwom na projektowanie i tworzenie fizycznej infrastruktury IT w sposób całościowy, uwzględniając zarówno oprogramowanie jak i osprzęt.

Pakiet InfraStruxure, w którego skład wchodzą obecnie rozwiązania odpowiadające potrzebom zarówno małych środowisk IT, jak i dużych, dwumegawatowych centrów danych, był dotychczas dostępny jedynie dla wielkich przedsiębiorstw. Nowy produkt przyspiesza proces wdrażania, konfiguracji i instalacji infrastruktury IT małej skali takiej jak np. serwerownie, szafy sieciowe lub sprzęt IT w przestrzeni biurowej.

„Szybkie tempo wdrażania nowych technologii w biznesie oraz przyrost ilości przychodzących danych, sprawiły że inteligentne zarządzanie procesami IT stało się kwestią zasadniczą dla każdej firmy – nie tylko wielkich korporacji. Ponieważ producenci tej branży są zorientowani na konkretne grupy klientów, aktualnie dostępne produkty nie odpowiadają złożonym potrzebom małych środowisk IT, które mają kluczowe znaczenie dla małych i średnich firm” – powiedział Dave Johnson, starszy wicedyrektor działu Home & Business Networks w Schneider Electric. „Cieszymy się mogąc zaprezentować pierwsze prawdziwie całościowe rozwiązanie tego problemu, oferując zintegrowany, uproszczony produkt, który zwiększa poziom konsolidacji, redukuje czas pracy i umożliwia zdalne zarządzanie urządzeniami i środowiskiem”.

To spersonalizowane rozwiązanie łączy w sobie najlepsze komponenty odpowiadające na bolączki dzisiejszych małych firm takie jak nadwyrężone zasoby ludzkie i finansowe, rosnąca liczba urządzeń wymagających podłączenia i tym samym obciążających sieci firm oraz brak miejsca na dogodną instalację małego, inteligentnego środowiska IT. Firmy będą mogły opracować własne, skrojone na miarę konfiguracje systemów UPS, szaf serwerowych, okablowania, zabezpieczeń fizycznych, listew PDU, urządzeń chłodzących, infrastruktury do zarządzania i oprogramowania, aby podnieść wydajność, wykorzystać korzyści płynące z wirtualizacji i konsolidacji, zredukować czas przerw w pracy, przedłużyć żywotność sprzętu oraz ograniczyć zużycie energii, straty i ilość krytycznych zamknięć systemu.

Prostota tego wysoce skalowalnego rozwiązania przejawia się również w klarownych narzędziach projektowych i instrukcjach, które dostarczają informacji i pomagają twórcom usług dodatkowych (VAR), niezależnym dostawcom oprogramowania (ISV), integratorom systemów i organizacjom IT na bezproblemowe wdrażanie produktu i dostosowanie go do przestrzeni, w której się znajduje, a także wyzwań technologicznych i potrzeb wzrostu, którym ma sprostać – bez względu na poziom wiedzy i doświadczenia personelu IT. Przewodniki podają szczegółowe dane na temat sugerowanych konfiguracji, objaśniają różnorodne funkcje i zalety produktu, a także informują o korzyściach biznesowych i podają powody dla wdrożenia rozwiązania. Aby wspomóc proces personalizacji produktu, Schneider Electric opracował dwa przyjazne dla użytkownika narzędzia projektowe, z których jedno pomaga dystrybutorom i sprzedawcom skonfigurować rozwiązanie zgodnie z potrzebami klienta, a drugie – ogólnodostępny portal internetowy, który będzie dostępny w połowie maja – zapewnia dostęp do materiałów pomocowych i edukacyjnych na temat najlepszych rozwiązań konkretnych trudności.

Po instalacji, integracja kontroli pojedynczych gniazd wyjściowych, raportów na temat zasilania i innych kluczowych funkcji kontrolnych w jednym panelu umożliwi menadżerom IT i inżynierom systemów zdalne zarządzanie tymi funkcjami. Pozwoli również na uporanie się z mnóstwem drobnych chronicznych usterek IT za pośrednictwem systemu zdalnego monitorowania i kontroli zasilania, zintegrowanego monitoringu środowiskowego, proaktywnych funkcji konserwacji i systemowi alertów, a także uproszczonego mechanizmu zarządzania wieloma urządzeniami w różnych lokalizacjach.

Oficjalna premiera InfraStruxure for Small IT odbyła się podczas targów IT Interop w Las Vegas, odbywających się między 6 a 10 maja tego roku.

APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym, doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruxure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie.

www.apc.com

O Schneider Electric

Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2011 grupa uzyskała 22,4 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 130 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »