Dom » Nieruchomość

Schody na szóstkę!

Schody na szóstkę!
Zobacz więcej zdjęć »
Codzienna eksploatacja schodów sprawia, że są one narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania i otarcia. Renowacja drewnianych schodów nie musi być kłopotliwa. Można ją wykonać w zaledwie jeden dzień. Jak uniknąć 6 podstawowych błędów podczas odnawiania schodów, radzi Andrzej Wójcik.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Błąd pierwszy – źle dobrane środki ochronno-dekoracyjne
 
Nie wybierajmy produktów uniwersalnych. Jeśli jeden środek jest rekomendowany do każdej powierzchni, to najprawdopodobniej nie sprawdzi się na żadnej. Sięgajmy po produkty dedykowane konkretnemu gatunkowi drewna oraz takie, które są przeznaczone do ochrony schodów. Do podłóg z drewna krajowego najlepiej sprawdza się lakier, który tworzy twardą powłokę. Z kolei do egzotycznego polecam olej podkreślający barwę i piękno struktury drewna.
 
Błąd drugi – nieczytanie etykiet
 
Zdarza się, że użytkownicy malują drewno „po swojemu”, a później są niezadowoleni z efektu i zniechęcają się do samodzielnego majsterkowania. Można tego uniknąć stosując się do rekomendacji producenta, który na etykietach informuje nas o właściwościach produktu i przedstawia właściwy sposób aplikowania preparatu.
 
Błąd trzeci – ignorowanie drobnych problemów
 
Drewniane schody narażone są na dużą eksploatację, dlatego z biegiem czasu drewno może poszarzeć, ulec zniszczeniu, a preparat ochronny zetrzeć się. W rezultacie łatwo można doprowadzić do sytuacji, w której szkody trudno będzie naprawić. Im wcześniej zaczniemy działać, tym mniej pracy i nakładów pieniężnych będzie wymagała od nas renowacja.
 
Błąd czwarty – nieodpowiednie przygotowanie do konserwacji
 
Przed przystąpieniem do prac przygotujmy czyste narzędzia i dokładnie oczyśćmy odnawianą powierzchnię. Zadbajmy też by drewno było oszlifowane, suche i czyste. To bardzo ważne, jeśli zależy nam by produkt dobrze pokrył powierzchnię. W czasie malowania pamiętajmy, by co jakiś czas dobrze zamieszać preparat. Nakładajmy też cienkie warstwy, ponieważ tu nie sprawdza się zasada im więcej tym lepiej.
 
Błąd piąty – wydłużanie czasu renowacji
 
Tradycyjne produkty wymagają długich odstępów między nakładaniem, sprawiają również trudności w nakładaniu. Dlatego najlepiej sprawdzają się preparaty szybkoschnące, które mają także niedrażniący zapach, dzięki czemu mogą być stosowane w pomieszczeniach. Jest to szczególnie ważne, gdy za oknem panują niższe temperatury.
 
Błąd szósty – niewłaściwa aplikacja
 
Preparat nanośmy za pomocą pędzla lub specjalnego aplikatora. Narzędzia muszą być jednak dobrej jakości, by nie zepsuły finalnego efektu. Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekajmy zalecaną przez producenta liczbę godzin niezbędną do wyschnięcia produktu.
 
Odpowiednio zabezpieczone schody będą nam służyły przez lata. Wybierając właściwe preparaty ochronno-dekoracyjne i stosując się do porad producenta, renowację można wykonać szybko, samodzielnie, a przede wszystkim skutecznie. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR s.c.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »