Dom » Wnętrza

Schody wewnętrzne – rodzaje

Mówiąc o schodach wewnętrznych powinniśmy mieć na uwadze fakt, iż jest to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się wiele rodzajów schodów. To, co jest dla nich cechą charakterystyczną, to bez wątpienia sposób montowania wewnątrz domu.

Na rynku dostępne są zarówno stopnie wykonane z drewna, jak i metalu, których montaż może być prosty i w niczym nie skomplikowany lub też długi i czasochłonny. W pierwszej grupie schodów wewnętrznych z pewnością można zakwalifikować modele proste, które nie dość, że nie wymagają wielu pomiarów, to ich montaż również nie zajmie wielu godzin. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku stopni zabiegowych czy krętych. W tym przypadku fachowcy zobowiązani są do zdjęcia wielu pomiarów oraz przyłożenia dużej uwagi na każdym etapie montażu, co nie trudno się domyśleć, że dla ekipy montaż takich schodów będzie czynnością pracochłonną.
Jednym z rodzajów schodów wewnętrznych są schody proste, m.in. jednobiegowe, które umożliwiają wejście na piętro budynku jednym biegiem, bez konieczności zmiany kierunku. To właśnie te traktowane są za jedne z najbezpieczniejszych. Duży wkład w tym zakresie mają prostokątne stopnie. Jednak, aby korzystanie z nich było w pełni funkcjonalne, zaleca się założenie niewielkiej ilości schodków - maksymalnie 20 oraz montaż na wysokości kondygnacji nie przekraczającej 3 m. W przeciwnym razie takie schody wewnętrzne nie będą miały nic wspólnego z wygodą w użytkowaniu.
Schody wewnętrzne zabiegowe stanowią kolejne rozwiązanie dla posiadaczy mieszkań o różnych poziomach. Zmieniają kierunek kroczenia z uwagi na zmienną szerokość stopni, która od zewnątrz jest większa, a od wewnątrz mniejsza. Taka propozycja schodów jest wręcz idealna dla małych, nieco ciasnych pomieszczeń, ponieważ zajmują o wiele mniej miejsca niż w przypadku standardowych rozwiązań, np. dwubiegowych. Mają to do siebie, że można je skręcać bez konieczności „łamania" ani stosowania jakichkolwiek spoczników.
Kręte schody wewnętrzne to następne rozwiązanie, jakie warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze. Doskonałe dla osób, które cenią funkcjonalne i ergonomiczne propozycje, idealne do różnych pomieszczeń, nie tylko mieszkalnych, ale również handlowych czy fabrycznych. Niekonwencjonalna samonośna konstrukcja w połączeniu z nowatorską technologią umożliwia bezproblemowy montaż.
Jeszcze innym rodzajem schodów wewnętrznych są schody z podestem, gdzie bieg dzieli się na co najmniej dwie części spocznikiem. W ten sposób wchodzenie po schodach jest nie tylko wygodne i bezpieczne, ale również zyskuje na estetyczności.

Wybierz idealne schody do swojego domu. Sprawdź na: http://schody24.net.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »