Firma » Praca

Sektor budowlany: czeka nas wzrost, jednak trzeba uważać

Mimo słabych listopadowych danych produkcji budowlano-montażowej podanych wczoraj przez GUS, wkrótce możemy oczekiwać boomu, którego kulminacja prawdopodobnie nastąpi w latach 2016-2017 r., ocenia Piotr Cieśliński, konsultant Antal Engineering and Operations.

W dniu wczorajszym GUS podał, że w ujęciu rocznym, w listopadzie, odnotowano spadek o 1,1 procent uwzględniając czynniki sezonowe, jednak jak wskazują dane za okres styczeń-listopad br., produkcja budowlano-montażowa była o 3,1 procent wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy odnotowane prawie 14-procentowy spadek. Piotr Cieśliński podkreśla, że taka sytuacja może wynikać z tego, iż obecnie wszystkie projekty przewidziane na perspektywę dofinansowania przez UE na lata 2007-2013 zostały zakończone, a inwestycje zaplanowane na lata 2014-2020 są w początkowej fazie realizacji. Przedstawiciel Antal Engineering and Operations zaznacza, że widoczny wzrost prowadzonych inwestycji w tym obszarze może rozpocząć się już pod koniec 2015 r. 

Piotr Cieśliński podkreśla, że możliwa jest powtórka z lat 2009-2011, kiedy kumulacja inwestycji spowodowała brak dostępności odpowiednich specjalistów na rynku. – W momencie zakończenia projektów realizowanych w ramach poprzedniej perspektywy na lata 2007-2013, firmy dość mocno ograniczyły swoje zasoby kadrowe, pozostawiając w swoich szeregach niezbędne minimum. Sytuacja na rynku w najbliższym czasie powinna ponownie nabrać dynamizmu, w związku z rozpoczęciem nowych projektów w ramach perspektywy 2014-2020. Powoli więc możemy mówić o powrocie sytuacji rynku kandydata – podkreśla przedstawiciel Antal Engineering and Operations.

Piotr Cieśliński dodaje, że pracodawcy w obliczu wzmożonej liczby projektów w jednym okresie staną przed naprawdę ciężkim zadaniem. – Popyt na doświadczonych kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach, znów może przewyższyć podaż, co w konsekwencji pociągnie za sobą konieczność weryfikacji budżetów rekrutacyjnych – ostrzega przedstawiciel Antal Engineering and Operations.

Antal International jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Dzięki tradycji wąskiej specjalizacji, konsultanci są ekspertami w poszczególnych sektorach i dyscyplinach. Antal International świadczy usługę rekrutacji stałej, jak i zatrudnienia kontraktowego oraz oferuje szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu oceny i rozwoju pracowników. Biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki. Więcej informacji na www.antal.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Antal

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »