Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Selectin® – radość z seksu na dłużej

Z czym kojarzy się określenie „zaburzenie seksualne u mężczyzn”? Jaka jest pierwsza odpowiedź, która się nasuwa? Zapewne problemy ze wzwodem… Okazuje się jednak, że najczęściej występującym zaburzeniem seksualnym u mężczyzn jest wytrysk przedwczesny (PE – premature ejaculation).

PE – poważny problem dla obojga partnerów

Światowe Towarzystwo Seksuologii Medycznej definiuje wytrysk przedwczesny jako trwałą lub nawracającą niezdolność do powstrzymania wytrysku przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego.[1] Charakterystycznym symptomem przedwczesnego wytrysku jest ejakulacja tuż przed penetracją lub w ciągu jednej minuty od jej rozpoczęcia oraz niezdolność do jej opóźnienia.1

Z przeprowadzonych badań wynika, że odsetek mężczyzn z PE wynosi 24% w USA, 20% w Niemczech, 32% w Polsce! PE występuje najczęściej w grupie wiekowej poniżej  40. roku życia. 1

 

Źródło kłopotów

Przyczyn powstania tego zaburzenia jest wiele i są różnego pochodzenia. Mogą to być uwarunkowania genetyczne, neurofizjologiczne, zaburzenia hormonalne (np. nadczynność tarczycy), zaburzenia urologiczne, czynniki psychogenne (np. lęki, uwarunkowania masturbacyjne, stresy, zaburzone relacje partnerskie, czynniki sytuacyjne), ale też zbyt krótkie wędzidełko żołędzi członka, czy też nadwrażliwość żołędzi członka.

 

Czynniki psychiczne są nie tylko jedną z przyczyn PE, ale również jej skutkiem. U mężczyzny częstą konsekwencją tego zaburzenia jest frustracja, lęk, depresja i niska samoocena, co wpływa negatywnie na całokształt stosunków pomiędzy partnerami.


Zachowanie sprawności seksualnej wywiera bardzo ważny i korzystny wpływ na psychikę dorosłego mężczyzny oraz motywację jego zachowań, dlatego też PE jest zaburzeniem, które bezwzględnie należy leczyć, wpływając jednocześnie na układ hormonalny i nerwowy.

 

Selectin® – równoważy i przedłuża

Selectin® jest preparatem, który wspomaga jakość życia seksualnego mężczyzn. Dzięki swojemu składowi  pomaga opóźnić wytrysk nasienia i osiągnąć zadowalający czas stosunku.

 

Badania przeprowadzone przez zespół polskich seksuologów pod kierownictwem Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza dowodzą, że Selectin® o 27% poprawia poczucie kontroli nad wytryskiem zaledwie po dwóch miesiącach stosowania. 1

 

Główne składniki Selectinu® to kwas gamma-aminomasłowy (GABA), L-tryptofan, wyciąg             z buzdyganka pospolitego i witamina B6.

 

Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) jest substancją znaną ze swoich właściwości relaksacyjnych oraz zmniejszających napięcie mięśniowe.2 GABA przede wszystkim pomaga łagodzić skutki przeciążenia stresem.3

 

L-tryptofan pomaga podnieść poziom serotoniny w organizmie, co wpływa wspomagająco na opóźnienie ejakulacji i osiągnięcie zadowalającego czasu stosunku.4

 

Wyciąg z buzdyganka pospolitego (Tribulus terrestris) w medycynie hinduskiej  uznawany jest za afrodyzjak. Jest rośliną tradycyjnie stosowaną w celu poprawy jakości erekcji. Działa wspomagająco w utrzymaniu optymalnego poziomu testosteronu, który ma istotny wpływ na męskie libido. 5,6

 

Witamina B6 pomaga zachować prawidłową aktywność hormonalną, a ponadto odpowiedzialna jest za tworzenie neuroprzekaźników, które wpływają na nastrój i zwiększają pobudzenie seksualne.

 

Selectin® dostępny jest w aptekach w cenie około 30 złotych za opakowanie zawierające 60 tabletek. Zalecany sposób użycia to  1 – 2 tabletki dziennie.

 

 

_________________________________

 

1.Prof. nadzw. dr hab. Med. Zbigniew Lew-Starowicz, Instytut Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Warszawa; „SELECTIN® w leczeniu wytrysku przedwczesnego – komunikat z badań”

2.Pin J. and Prezeau L. Allosteric modulators of GABA(B) receptors: mechanism of action and therapeutic perspective. Curr Neuropharmacol. 2007;5:195-201.

3. Yoto A. i wsp. Oral intake of γ-aminobutyric acid affects mood and activities of central nervous system during stressed condition induced by mental tasks. Amino Acids 2012;43(3):1331-37.

4. L-Tryptophan. Monograph. Altern Med Rev. 2006;11(1):52-6.

5. Adimoelja A. Phytochemicals and the breakthrough of traditional herbs in the management of sexual dysfunctions. Int J Androl 2000;23(2): 82-4.

6. Gauthaman K. i wsp. Sexual effects of puncturevine (Tribulus terrestris) extract (protodioscin): an evaluation using a rat model. J Altern Complement Med. 2003;9(2):257-65. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »