Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Seminarium magisterskie

Seminarium magisterskie
Zobacz więcej zdjęć »
Seminarium magisterskie jest niezwykle ważnym elementem w życiu każdego studenta. To sprawia, że każdy student powinien zastanowić się nad wyborem kierunku seminarium, już na pierwszym roku studiów, a pomóc musi mu oczywiście w tym promotor.

Oczywiście w takim przypadku warto mieć na uwadze, który wykładowca interesuje się tematyką, jaka nas samych pasjonuje. Warto także wiedzieć, że każdy student ma czas na złożenie swojej deklaracji dwa tygodnie. W tym czasie powinien zdecydować, jaki temat pracy wybierze, a co więcej musi swoją decyzję podtrzymać do końca trzeciego semestru. 

Kto może zostać promotorem?

Bardzo ważną decyzją dla studenta jest wybór promotora, który będzie prowadził jego pracę magisterską, pomoże w dobraniu adekwatnego tematu, a co więcej udzieli rad i wskazów, które to na pewno będą bardzo istotne i pomocne. Jeżeli szukamy dla siebie promotora musimy wiedzieć, że może być nim tylko nauczyciel akademicki, jaki to posiada stopień naukowy. Co więcej zakres zainteresowań, jakim wyróżnia się promotor powinien być także ściśle z tematem pracy, jaki wybiera dla siebie student. Dzięki temu będzie on posiadał adekwatną wiedzę, oraz informacje, które z całą pewnością pomogą podczas przygotowania materiałów, a następnie pisania pracy magisterskiej.
 
Taki wybór jest bardzo istotny, ponieważ to właśnie promotor kontroluje poczynania studenta oraz jego postępy. Warto także mieć na uwadze, kilka technicznych elementów, które niezbędne są nam podczas pisania pracy magisterskiej. Istotne jest złożenie druku magisterskiego, który składa się w trzecim semestrze. 

Od czego zacząć?
 
Aby móc przystąpić do pisania pracy magisterskiej student powinien złożyć swojemu promotorowi  jeden egzemplarz pracy w wersji wydrukowanej, jaka to jest przygotowana zgodnie ze wszystkimi wytycznymi, a także komplet dokumentów które to mają na celu potwierdzenie samodzielnego przygotowania pracy przez studenta. W tej chwili promotor może przyjąć pracę oraz wystawić jej ocenę. Dodatkowo, jeżeli zaistnieje taka kwestia promotor wystawia kartę identyfikowania znamion pracy niesamodzielnej.
 
Opracowane przez serwis e-pisanieprac.com.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

e-pisanieprac.com
http://e-pisanieprac.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »