Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Seniorzy uczestniczą w szkoleniach

Seniorzy uczestniczą w szkoleniach
Zobacz więcej zdjęć »
W Poznaniu powstało centrum szkoleń ESUS, którego oferta skierowana jest m. in. dla seniorów, którzy chcieliby nauczyć się obsługi komputera, jednak obawiają się go nawet włączyć.

ESUS Centrum Szkoleń, firma prowadząca szkolenia informatyczne i biznesowe, poszerzyła swoją ofertę o kursy z zakresu obsługi komputera przeznaczone specjalnie dla grupy osób po 50. roku życia.

Podczas kursu seniorzy przekonają się dlaczego obsługa komputera wcale nie jest trudna, a także wykształcą w sobie nawyk korzystania z niego w życiu codziennym. Kursy są prowadzone we współpracy z Centrum Innowacji Społecznej SIC!

Współcześni seniorzy to osoby ciągle ciekawe świata, w tym nowinek technicznych, które podpatrują od swoich dzieci i wnuków - mówi Dobrochna Gałążewska, współwłaściciel firmy ESUS. Centrum postanowiło umożliwić seniorom naukę w grupach razem ze swoimi rówieśnikami, w tempie odpowiadającym ich oczekiwaniom. - Zazwyczaj osobom starszym trzeba poświęcić więcej czasu, żeby coś wyjaśnić i dokładnie pokazać. Kursy dla seniorów powinny uwzględniać specjalne potrzeby i wymagania tej grupy, dostosowując tempo nauki, podejście oraz zakres materiału - wyjaśnia Dobrochna Gałążewska.

Szkolenia prowadzone są w klubach seniora na terenie Poznania oraz w placówkach szkoleniowych ESUS na terenie Poznania i Koszalina. Podzielono je na trzy odrębne kursy: „Podstawy obsługi komputera", „Internet i poczta elektroniczna" oraz „Aplikacje biurowe, programy graficzne i rozrywkowe". Kursy prowadzone są w niewielkich grupach do 10 osób. Każdy z uczestników korzysta z własnego stanowiska komputerowego, otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych, a po zakończeniu szkolenia otrzymuje certyfikat uczestnictwa w kursie.

Podczas spotkań organizowanych w poznańskich klubach seniora, staramy się udowadniać, że obsługi komputera i Internetu można nauczyć się w każdym wieku - mówi Dobrochna Gałążewska. Nowe kursy cieszą się wysokim zainteresowaniem ze strony seniorów, obecnie prowadzone są zajęcia równolegle w kilku grupach. Każdy z kursów obejmuje 20 godzin nauki w okresie 5 tygodni. Cena kursu: 280zł.  

ESUS S.C. - Centrum Szkoleń kierujące swoją ofertę do osób prywatnych w dowolnym wieku, pracowników i pracodawców oraz uczniów i nauczycieli. Zrzeszając wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerów świadczy usługi szkoleń informatycznych, biznesowych oraz przygotowujących do egzaminów maturalnych. Spółka wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędy Pracy w Poznaniu, prowadzi działalność w dwóch miastach - w Poznaniu i Koszalinie.

Więcej informacji: www.esus.edu.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ESUS Centrum Szkoleń
http://www.esus.edu.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »