Technologie » Internet

Serial "Lost" wykorzystany do ataku hakerów

Serial "Lost" wykorzystany do ataku hakerów
Zobacz więcej zdjęć »
Laboratorium badawcze PandaLabs wykryło rozpowszechnianie się w wyszukiwarkach wielu stron dystrybuujących fałszywy program antywirusowy MySecurityEngine. Jako przynętę hakerzy zastosowali ostatni odcinek serialu „Lost”. Także i inne seriale i filmy są traktowane jako przynęta.

PandaLabs, laboratorium badawcze firmy Panda Security, wykryło rozpowszechnianie się w wyszukiwarkach wielu stron dystrybuujących fałszywy program antywirusowy MySecurityEngine. Przynętą zastosowaną w tym przypadku był z niecierpliwością wyczekiwany ostatni odcinek serialu „Lost” (Zagubieni).

Ten rodzaj działania infekcji nie jest nowy. Jeśli ktoś szuka w internecie informacji na temat tego serialu, np. wiadomości o ostatnim odcinku lub sposobie obejrzenia go w przez sieć, uzyskuje odnośniki do perfekcyjnie wypozycjonowanych fałszywych stron internetowych. Po kliknięciu takiego odnośnika użytkownik jest proszony o zaakceptowanie pobrania pliku typu kodek –  w wyniku czego instalowany jest fałszywy program antywirusowy.

Nie tylko serial „Lost” wykorzystano w ten sposób. Laboratorium PandaLabs w ciągu ostatnich kilku dni wykryło również podobne techniki kuszenia potencjalnych ofiar przy pomocy innych seriali, w tym „Glee” i „Family Guy” lub najnowszego filmu „Iron Man 2”.

Niedawna śmierć wokalisty grup Rainbow i Black Sabbath (Ronnie James Dio) została również wykorzystana przez hakerów do przeprowadzenia w sieci potężnego ataku typu Black Hat SEO.

Luis Corrons, dyrektor techniczny firmy PandaLabs, twierdzi: „To, co nas coraz bardziej dziwi, to szybkość tworzenia, indeksowania i pozycjonowania licznych stron internetowych. Dlatego zalecamy użytkownikom, szczególnie fanom serialu „Lost”, zachowanie ostrożności podczas odwiedzania stron internetowych wyszukanych przy pomocy wyszukiwarek oraz sprawdzanie, czy odwiedzane strony są wiarygodne”. W przypadku przekierowania na fałszywą stronę internetową nie wolno zgadzać się na pobieranie żadnych plików. „Zdrowy rozsądek oraz stosowanie aktualnego zabezpieczenia komputera to najlepsze sposoby uniknięcia tych zagrożeń” - dodaje Corrons.

Więcej informacji znajduje się nastronie: www.pandalabs.com.

O Laboratorium PandaLabs
Od 1990 roku misją Laboratorium jest jak najszybsze wykrywanie oraz eliminacja nowych zagrożeń i oferowanie użytkownikom maksymalnej ochrony. By tego dokonać PandaLabs posiada zautomatyzowany system, który każdego dnia analizuje i klasyfikuje tysiące próbek, automatycznie podając opinię (złośliwe oprogramowanie czy nieszkodliwy program). System ten jest oparty na Kolektywne Inteligencji, nowym modelu bezpieczeństwa Panda Security, który potrafi wykryć nawet te złośliwe oprogramowanie które obeszło inne rozwiązania zabezpieczające.

Obecnie 99,4% złośliwego oprogramowania wykrytego przez PandaLabs jest analizowane przez system Kolektywnej Inteligencji. Te automatyczne procesy są uzupełniane prze pracę kilku zespołów, z których każdy specjalizuje się w odrębnym typie złośliwego oprogramowania (wirusy, robaki, trojany, spyware, phishing, spam, itd.) i które – by zapewnić globalny zasięg - pracują 24 godziny/7 dni w tygodniu. Wszystkie te działania przekładają się na pewniejsze, prostsze i bardziej przyjazne dla zasobów komputera rozwiązania ochronne dla klientów. Więcej informacji jest dostępnych na blogu PandaLabs: http://www.pandalabs.com

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »