Kultura, sztuka » Kultura

Sierpień z Kinem Letnim na placu Europejskim!

Sierpień z Kinem Letnim na placu Europejskim!
Zobacz więcej zdjęć »
Przed nami kolejny miesiąc filmowych seansów Kina Letniego na placu Europejskim. Przez cały sierpień w każdy czwartek o godz. 21:30 pod Warsaw Spire wyświetlane będą najlepsze europejskie produkcje. W tym tygodniu zobaczymy „Imagine” – portugalski film polskiego reżysera Andrzeja Jakimowskiego.

W tym miesiącu fani Kina Letniego na placu Europejskim zobaczą aż 5 znakomitych europejskich filmów. Sierpniową edycję rozpocznie pokaz międzynarodowej koprodukcji w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego pt. „Imagine”. Ian, młody ociemniały nauczyciel, przyjeżdża do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, żeby za pomocą swoich niekonwencjonalnych metod uczyć niedowidzących orientacji w przestrzeni. Wśród swoich początkowo sceptycznie nastawionych podopiecznych rozbudza on pragnienie poznawania świata i pokonywania ograniczeń własnego kalectwa. Filmowy dramat będzie można zobaczyć już w najbliższy czwartek 3 sierpnia o godz. 21:30 na placu Europejskim.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Kolejne trzy sierpniowe seanse ucieszą miłośników kina skandynawskiego – 10 sierpnia wyświetlony zostanie duński film pt. „Jabłka Adama”. Czarna komedia opowiada o młodym neonaziście, który warunkowo wychodzi z więzienia. W ramach resocjalizacji zostaje skierowany do pracy u boku pastora w małej miejscowości. Praca w kościele ma z niego uczynić lepszego człowieka, ale on oczekuje tylko jednego: powrotu do swojego przestępczego świata. Tak zaczyna się skomplikowana relacja pomiędzy dwójką zupełnie różnych od siebie ludzi.

 

W następnym tygodniu (17.08) widzowie zobaczą fińsko-szwedzką produkcję „Serce Lwa”, która porusza temat rasizmu oraz siły prawdziwych uczuć. Młody neonazista z trudnym charakterem i skrajnymi poglądami buduje swoje życie wokół zasady „białej Finlandii” oraz nienawiści w stosunku do osób z innym kolorem skóry. Wszystko się zmienia, kiedy zakochuje się w matce czarnoskórego dziecka.

 

Przedostatnia sierpniowa projekcja (24.08) upłynie pod znakiem walki z kataklizmem. Norweski film katastroficzny „Fala” to trzymający w napięciu thriller rozgrywający się w przepięknej scenerii skandynawskich fiordów. Przed młodym geologiem Krystianem stoi trudne zadanie – musi uprzedzić swoich kolegów sejsmologów o nadchodzącym tsunami i uchronić swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem.  

 

W ostatni dzień sierpnia (31.08) na placu Europejskim zostanie wyświetlony węgierski film „Kontrolerzy”. Bulcsu, kontroler budapesztańskiego metra, spędza całe dnie w podziemnych tunelach, które stały się dla niego nie tylko miejscem pracy, ale
i domem. Pewnego razu spotyka w nich kobietę, która odmienia jego życie. Mroczne korytarze, tajemnicze zaginięcia oraz baśniowa symbolika – to wszystko tworzy niezwykłą mieszankę thrillera i dramatu.

 

Kino Letnie na placu Europejskim zaprasza w każdy czwartek o godz. 21:30 aż do końca września. Jego organizatorem jest deweloper i inwestor Warsaw Spire – firma Ghelamco Poland, a partnerem Samsung QLED TV. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio Chillizet. Bezpłatne seanse uprzyjemnią wygodne leżaki oraz smaczne przekąski i zimne napoje, które będzie można kupić w ogródku restauracji The Place lub na stoisku obok ekranu.

 

 

 

Kino Letnie na placu Europejskim
Każdy czwartek od 22 czerwca do 28 września o godz. 21:30

Aktualne informacje i pełny repertuar dostępny na stronie: www.facebook.com/events/125570741367346  
Wstęp wolny.

 

Repertuar na sierpień:

 

03.08 Portugalia: „Imagine”

10.08 Dania: „Jabłko Adama”

17.08 Szwecja: „Serce Lwa”

24.08 Norwegia: „Fala”

31.08 Węgry: „Kontrolerzy”Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Partner of Promotion

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »