Rozrywka i wypoczynek » Sport

Sklep żeglarski dla wymagających

Sklep żeglarski dla wymagających
Zobacz więcej zdjęć »
Żeglarze są specyficzną grupą społeczną. Łączy ich pasja do aktywnego spędzania czasu nad wodą oraz wrodzona oszczędność. Na wspomnianą oszczędność wskazuje fakt wykorzystywania darmowego wiatru do przemieszczania się zamiast komfortowego, ale kosztownego silnika spalinowego.

Sklepy dla żeglarzy muszą dostosować się do swoich wymagających i asertywnych klientów. Artykuł przybliży nam samych żeglarzy jak i sklepy w których się zaopatrują.

Kim są żeglarze?
Żeglarze są specyficzną grupą społeczną. Cechuje ich umiłowanie do przyrody, wolności i aktywnego spędzania czasu. Podobnie jak wędkarze, poświęcają swojej pasji mnóstwo czasu oraz wolnych środków pieniężnych. Od wędkarzy różni ich sposób spędzania czasu z rodziną. Żeglarstwo pozwala całej rodzinie i grupie przyjaciół aktywnie spędzać czas wspólnie. Zarówno współmałżonek jak i dzieci nie mają pretensji o zaniedbywanie kosztem hobby. Kolejną cechą charakteru żeglarzy, jest wspomniana wcześniej oszczędność. Już sam fakt korzystania przez nich z darmowego wiatru do poruszania łodzi, zamiast kosztownego silnika zaburtowego, wskazuje na ta cechę. Kolejnym przejawem umiłowania do oszczędności jest majsterkowanie i samodzielne wykonywanie wielu rzeczy na swoim jachcie. Sklepy żeglarskie nie mają łatwego klienta do obsługi. Liczy się pozycja na rynku, cennik oraz zaufanie zdobywane przez lata działalności. Wychodzący na przeciw wymagającym klientom sklep żeglarski Mazuria obsługuje największą grupę żeglarzy oraz stoczni jachtowych. Jak informuje nas Wikipedia, statystyczny żeglarz pływający po polskich akwenach ma 55 lat, a więc jest stosunkowo starzejącą się grupą społeczną. Poprawa infrastruktury żeglarskiej w portach w postaci dostępu do internetu bezprzewodowego, prądu, łazienek i sieci sklepów poprawia te niechlubne statystyki. Młodzi ludzie wybierają najczęściej Chorwację i Grecję do uprawiania żeglarstwa. Wiąże się się to pewniejszą pogodą oraz ofertą tamtejszych firm czarterowych. Niemniej jednak, jak wspomnieliśmy przed chwilą, ostatnie lata to poprawa warunków żeglowania w naszym kraju.
Żeglarze uwielbiają dobrą zabawę, każdy z nas zna muzykę szanty. Kochają śpiewy przy ognisku. Są połączeni specyficzną więzią, pozdrawiają się nawzajem mijając na szlakach żeglarskich. Jest to miły zwyczaj.

Ile jest sklepów żeglarskich w Polsce?
Pomijając małe lokalne sklepy, na naszym rynku możemy wyliczyć kilkanaście dużych sklepów i hurtowni żeglarskich. Zaopatrują one klientów indywidualnych, mniejsze sklepy, stocznie jachtowe. Jak podaje serwis gorlice24.pl/pl/661_materialy_partnera/7669_sklep_zeglarski_od_kuchni.html Polska jest światowym potencjałem w branży stoczniowej. W naszym kraju buduje się statki, łodzie motorowodne oraz żaglówki. Sektor żeglarsko stoczniowy zatrudnia łącznie około 90000 pracowników. Śmiało można powiedzieć, że przemysł stoczniowy i żeglarstwo są kołem zamachowym polskiej gospodarki. Każdy sklep posiada swoją ofertę w internecie. Możemy bez problemu porównać ich ofertę zarówno cenową jak i towarową. Należy mieć na uwadze, że spora część produktów ze względu na swoją niszę, cenę i specyfikę dostępna jest na zamówienie.

Co kupimy w sklepie żeglarskim?
Sklepy marynistyczne posiadają kompleksowe wyposażanie łodzi i jachtów oraz statków produkowanych w stoczniach. Większość produktów jest importowanych z nadmorskich krajów takich jak Włochy, USA, Anglia, Francja czy Korea Południowa. Ofertę uzupełniają lokalne polskie produkty równie wysokiej jakości. Zaopatrzymy się w kamizelki, kapoki i koła ratunkowe. Dostaniemy specjalistyczne pompy zęzowe, nietypowe żarówki i bezpieczniki. Specjalnie przystosowane umywalki, toalety morskie i sprzęt AGD. Dodatkowo oferta sklepów motorowodnych obejmuje silniki zaburtowe i stacjonarne renomowanych marek takich jak Honda, Selva, Suzuki, Yamaha i wiele innych. Część firm zapewnia oprócz sprzedaży, także profesjonalny montaż i serwis ASO. JEst to istotne w przypadku zakupu kosztownego silnika, którego cena kształtuje się w granicach od 3 do 15 tys zł w przypadku typowych silników dla żeglarzy o mocy do 9.9 koni mechanicznych oraz 20 - 100 tys. w przypadku większych jednostek do napędzania łodzi motorowodnych.
Miłośnicy mody sportowej nie będą zawiedzeni. W każdym sklepie żeglarskim dostaniemy renomowaną odzież żeglarską, na którą składają się sztormiaki, kurtki, kombinezony, modne i wygodne bluzy, koszulki, czapeczki z daszkiem i okulary z filtrami UV. Każdy duży sklep jest najczęściej oficjalnemu dystrybutorem renomowanej firmy odzieżowej np Gill, HH, HL.

Artykuł powstał we współpracy ze sklep z odzieżą żeglarską gillmarine.com.pl
Galiny 2
11-100 Galiny
tel. 575.064.050Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »