Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Skuteczność octu jabłkowego

Skuteczność octu jabłkowego
Zobacz więcej zdjęć »
Skąd bierze się zadziwiająca skuteczność octu jabłkowego? Co sprawia, że ma on tak szerokie spektrum zastosowań?

Pochwały padające pod adresem octu jabłkowego docierają do nas już od dłuższego czasu. Zdecydowana większość osób walczących z nadmiarem kilogramów do niedawna uważała oczywiście, że są one przesadzone, a sama dieta octowa to po prostu kolejna dziwna moda, która przybyła do Polski nie wiadomo skąd i rozpłynie się we mgle pozostawiając po sobie wyłącznie rozczarowanie. Mijają jednak miesiące, a ocet jabłkowy nie tylko nie traci na popularności, ale nawet zyskuje sobie kolejnych zwolenników. Być może nadszedł już zatem czas, aby zastanowić się nad tym, dlaczego właściwie możemy mówić o jego skuteczności i co sprawia, że pomaga tak wielu osobom.

Naukowcy uważają, że odkrycie tajemnicy octu jabłkowego nie jest trudne, wystarczy bowiem przeanalizować jego skład, aby dostrzec, że jest on wyjątkowo korzystny z punktu widzenia osób z nadwagą. Trudno przecież nie doceniać pektyny, a tej ocet jabłkowy ma naprawdę dużo. Mówiąc o pektynie mamy na myśli całą dużą grupę substancji balastowych wykorzystywanych w gastronomii jako środki wiążące. W gospodarstwie domowym sięga się po nią przede wszystkim wówczas, gdy zależy nam na zagęszczeniu przygotowywanej właśnie marmolady albo „ścięciu” galaretki, okazuje się jednak, że pektyna pomaga nie tylko popularnym „wekom”, ale również naszym organizmom.

Najcenniejszą funkcją pektyny wydaje się oczywiście przyspieszenie tempa, w jakim odbywa się trawienie, jeżeli więc sięgamy po ocet jabłkowy, robimy to przede wszystkim po ro, aby zintensyfikować tempo przemiany materii. Zaburzenia o takim charakterze okazują się być najczęstszą przyczyną problemów z otyłością, naturalna pektyna jest zaś uważana za o wiele bardziej wartościową niż różnego rodzaju tabletki, które oparte na składnikach powstających w laboratoriach chemicznych uzależniają i pociągają za sobą inne skutki uboczne. Osoby, które interesują się praktycznym wykorzystaniem octu jabłkowego zainteresować powinno i to, że pektyna obniża poziom cholesterolu, a tym samym jest propozycją, która w szczególny sposób przypada do gustu osobom zmagającym się z otyłością od lat.

Szukając wartościowych składników w occie jabłkowym nie musimy koncertować się wyłącznie na walorach pektyny. Bogactwem tego produktu jest również potas, wapń, fosfor, a także witamina E, która wcale nie bez przyczyny nazywana jest witaminą życia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ocet jabłkowy
http://www.ocetjablkowy.eu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »