Firma » Finanse

Ślub szybszy: Kredyt mieszkaniowy Rodzina na Swoim odchodzi

Ślub szybszy: Kredyt mieszkaniowy Rodzina na Swoim odchodzi
Zobacz więcej zdjęć »
Wieść o zakończeniu dopłat z programu Rodzina na swoim rozeszła się błyskawicznie. Pary, które do tej pory zwlekały ze ślubem, dzisiaj biegają od USC do kościoła starając się za wszelką cenę, szybko załatwić wszelkie formalności by swój związek zalegalizować, powiedzieć sakramentalne „Tak”

Przyczyna to zyski w dopłatach rządowych do kredytu mieszkaniowego „Rodzina na Swoim”, który kończy swój żywot w 2012r. Młodzi ludzie bojąc się, że nie zdążą ze wszystkimi formalnościami, zwłaszcza, że nie planowali brać na razie ślubu i urządzać wesela, zmieniają swoje decyzje.

Robią teraz wszystko by znacznie przyśpieszyć ceremonię zaślubin i z dokumentem zawarcia związku małżeńskiego udać się do banku po kredyt mieszkaniowy na preferencyjnych warunkach. Kolejki „Młodych Par” w stanach USC wydłużają się. Równie trudno jest wynająć sale weselną. Czas oczekiwania w niektórych regionach na dom weselny przekracza już rok. Wszystko jest zarezerwowane. To jednak nie zniechęca narzeczonych. Wynajmują mniejsze sale, w urokliwych miejscach i planują małe kameralne wesela. Pieniądze, które w ten sposób zaoszczędzą, przydadzą się na wkład własny w zakupie nieruchomości oraz opłaty związane z hipoteką.

Trwa inwazja bankowa i mieszkaniowa – obniżek.

(....) Odwiedzając targi mieszkaniowe „Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE 2011”, które odbyły się w Warszawie można było zaobserwować, że w niektórych dużych miastach, ceny nowych mieszkań spadły. Wystawcy prześcigali się w promocjach cenowych, chcąc pozyskać jak największą liczbę kontaktów, osób potencjalnie zainteresowanych zakupem mieszkania.

Banki nie pozostały w tyle. Również i one dostrzegły „niż” w ilości udzielanych kredytów mieszkaniowych. Robią, więc wszystko by zmienić ten „trend”; obniżają marże i prowizje kredytów mieszkaniowych.

Sytuacja na rynku nieruchomości oraz kredytów hipotecznych zachęca do wykorzystania tego mementu i zakupu mieszkania na kredyt. Patrząc na wzrost wszystkich cen, ta sytuacja nie potrwa długo. Gdy tylko ruch w nieruchomościach wzrośnie, okazjonalne ceny mieszkań przejdą na zawsze do lamusa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 2 dni:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »