Zdrowie » Ciało
ŚLUZ ŚLIMAKA ODMŁADZA NASZĄ SKÓRĘ
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Warto, aby krem, który go zawiera, wzbogacony był o kompleksy wzmacniające aktywność śluzu, a tym samym zwiększające efektywność działania kremu.
"MAŁY SZARY" ŚLIMAK
Helix aspersa Müller, zwany również "mały szary", to hodowlany ślimak. Ojczyzną jego jest Afryka, jednak dobrze zaaklimatyzował się także w Polsce. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest duża produkcja śluzu, przez gruczoły w odnóżach. Dzięki niemu ślimaki zabezpieczają i regenerują swoje delikatne tkanki, które podczas poruszania się po twardej powierzchni ulegają uszkodzeniu.
PRZYPADKOWE ODKRYCIE
W latach 80-tych w Chile pewna rodzina prowadząca hodowlę ślimaków z gatunku Helix aspersa, zauważyła bardzo ciekawe zjawisko. Otóż mimo, iż praca na farmie była ciężka, ich ręce posiadały gładki i delikatny naskórek. Nowe skaleczenia goiły się szybko, bez jakichkolwiek infekcji, natomiast stare blizny stopniowo znikały.
Sprawą zainteresował się najstarszy syn hodowcy, z zawodu lekarz. Przeprowadzone przez niego wnikliwe obserwacje potwierdziły, iż śluz ślimaka z gatunku Helix aspersa posiada bardzo cenne właściwości dla ludzkiej skóry. Wydarzenie to zapoczątkowało szereg badań, dzięki którym już w latach 90-tych, ten niezwykle wartościowy produkt metaboliczny, wykorzystywano do produkcji wysokiej jakości kosmetyków na skalę światową.
SKŁAD ŚLUZU ŚLIMAKA
Najważniejsze substancje o udowodnionym działaniu pielęgnacyjnym, które znajdują się w śluzie to:
- kolagen i elastyna, jako proteiny odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry, a co za tym idzie redukują zmarszczki,
- kwas glikolowy, należący do alfa-hydroksykwasów (AHA) wspomaga proces eksfoliacji, czyli złuszczania martwych komórek naskórka; ponadto wygładza, odświeża i regeneruje skórę, dzięki czemu spowalnia procesy jej starzenia,
- alantoina, pochodna mocznika, łagodzi podrażnienia, działa kojąco i przeciwzapalnie, a także przyspiesza gojenie się skóry.
Na bazie śluzu ślimaka Helix aspersa, polska firma Produkty Naturalne SC stworzyła krem NATURALIS Superactive, który przeznaczony jest do pielęgnacji cery wymagającej, zarówno na dzień, jak i na noc. Dla polepszenia efektów, jego skład wzbogacono o:
1. VITASOURCE™ (TARCZYCA BAJKALSKA)
VITASOURCE™ jest oczyszczoną frakcją otrzymywaną z korzeni tarczycy bajkalskiej Scutellaria baicalensis Georgi, standaryzowaną na zawartość baikaliny. Opóźnia ona senescencję fibroblastów, inaczej mówiąc starzenie komórkowe. Regularna aplikacja kremu z VITASOURCE™ sukcesywnie koryguje mikrorzeźbę skóry, poprzez poprawę wskaźników biomechanicznych, zwiększając elastyczność oraz jędrność skóry.
2. TIMECODE™ - BIOMIMETYCZNY PEPTYD
Podczas prac nad procesami zapalnymi i problemem bólu, zespół amerykańskich badaczy odkrył cząsteczkę PalGly, naturalnie występującą w ludzkiej skórze i mózgu. Ze względu na swoje działanie przeciwzapalne i antystresowe została ona określona mianem "molekuły szczęścia".
Timecode™ (cząsteczka PalGly, struktura lipoaminokwasu) to biomimetyczny peptyd, czyli związek, który naśladuje substancje występujące w naturze.
Dzięki zastosowaniu w kremie Timecode™ skóra staje się bardziej jędrna i widocznie wygładzona. Poza tym kompleks ten zmniejsza zaczerwienienia, a matowej i zmęczonej skórze nadaje zdrowy wygląd i blask.
3. BIOAKTYWNE DOPEŁNIENIE
Skład kremu Naturalis Superactive uzupełniono o nawilżający kompleks zawierający kwas hialuronowy, glicerynę i argininę oraz substancje lipidowe: olej ze słodkich migdałów i masło Shea. Skutkuje to poprawą kondycji skóry suchej, wzmocnieniem jej bariery hydrolipidowej i ochronią przed utratą wilgoci.
Oprócz wspomnianych wartości pielęgnacyjnych, inną niewątpliwie ważną zaletą kremu jest fakt, iż w procesie pozyskiwania śluzu ślimaki nie odnoszą żadnej szkody, żyjąc w komfortowych warunkach hodowlanych.
Link do zakładki nt. produktu http://naturalis-sklep.produktynaturalne.pl/product/naturalis-superactive-krem-ze-sluzem-slimaka-dzien-noc
Nadesłał:
agencja_pyry
|
Komentarze (0)