Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Sojuz dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Sojuz dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Zobacz więcej zdjęć »
Rosyjski statek kosmiczny Sojuz TMA-13 z nową załogą i kosmicznym turystą z USA Richardem Garriottem na pokładzie, przycumował we wtorek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Sojuz został wystrzelony z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Jak podała rosyjska agencja ITAR-TASS, lot i automatyczne dokowanie przy ISS odbyło się zgodnie z planem, a samopoczucie załogi statku jest "doskonałe".

Na pokładzie Sojuza znajduje się astronauta z USA Michael Fincke, rosyjski kosmonauta Jurij Łonczakow oraz milioner i syn b. astronauty Owena Garriotta - Richard. Amerykanin jest już szóstym kosmicznym turystą. Za lot miał zapłacić 30 mln dol.Garriott fortuny dorobił się na grach komputerowych. Jego ojciec, który w 1973 roku był na stacji kosmicznej Skylab, obserwował operację dokowania statku przy stacji z podmoskiewskiego centrum kontroli lotów.

Na ISS astronauci mają spędzić blisko dwa tygodnie i wrócić na ziemię 24 października w kapsule statku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »