Technologie » Internet

Spadek liczby infekcji w lutym

Spadek liczby infekcji w lutym
Zobacz więcej zdjęć »
Według danych zebranych przez darmowy skaner online Panda ActiveScan najpowszechniejszą grupą zagrożeń w lutym były ponownie trojany. Liczba zainfekowanych komputerów spadła do 39 proc. Polska znalazła się na 11 miejscu w rankingu państw najbardziej narażonych na infekcje.

Według danych zebranych przez Panda ActiveScan, bezpłatny skaner internetowy firmy Panda Security, lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, w lutym tylko 39 proc. wszystkich skanowanych komputerów na świecie było zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem, w porównaniu do 50 proc. w poprzednim miesiącu. Najliczniejszą grupę zagrożeń stanowiły trojany, odpowiedzialne za 61 proc. wszystkich przypadków infekcji, za nimi znalazły się tradycyjne wirusy (11,25 proc.) i robaki (9 proc.). Wyniki te niewiele różnią się od danych ze stycznia.

Praktycznie żadnych zmian nie wykazały również statystyki dotyczące najczęściej występujących próbek zagrożeń wykrytych w lutym. Trojany CI.A, Downloader.MDW czy Lineage.KDB szerzyły się i infekowały systemy mniej więcej w takim samym stopniu co w poprzednim miesiącu.

Cztery najwyższe wskaźniki infekcji (50 proc. przypadków) posiadały Chiny, Ukraina, Tajlandia i Tajwan. W lutym Polska zajęła 11 miejsce w rankingu, z poziomem infekcji niecałe 43 proc., co oznacza spadek w porównaniu do 45 proc. w styczniu.

Więcej informacji jest dostępnych na blogu PandaLabs: http://www.pandalabs.com/

 

*          *          *

O Laboratorium PandaLabs
Od 1990 roku misją Laboratorium jest jak najszybsze wykrywanie oraz eliminacja nowych zagrożeń i oferowanie użytkownikom maksymalnej ochrony. By tego dokonać PandaLabs posiada zautomatyzowany system, który każdego dnia analizuje i klasyfikuje tysiące próbek, automatycznie podając opinię (złośliwe oprogramowanie czy nieszkodliwy program). System ten jest oparty na Kolektywne Inteligencji, nowym modelu bezpieczeństwa Panda Security, który potrafi wykryć nawet te złośliwe oprogramowanie które obeszło inne rozwiązania zabezpieczające.

Obecnie 99,4% złośliwego oprogramowania wykrytego przez PandaLabs jest analizowane przez system Kolektywnej Inteligencji. Te automatyczne procesy są uzupełniane prze pracę kilku zespołów, z których każdy specjalizuje się w odrębnym typie złośliwego oprogramowania (wirusy, robaki, trojany, spyware, phishing, spam, itd.) i które – by zapewnić globalny zasięg - pracują 24 godziny/7 dni w tygodniu. Wszystkie te działania przekładają się na pewniejsze, prostsze i bardziej przyjazne dla zasobów komputera rozwiązania ochronne dla klientów.

Więcej informacji jest dostępnych na blogu PandaLabs: http://www.pandalabs.com

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45
http://www.studioprowokacja.pl/
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »