Rozrywka i wypoczynek » Sport

Spadochroniarstwo

Spadochroniarstwo
Zobacz więcej zdjęć »
Spadochroniarstwo wydaje się być niezwykle elitarnym sportem ekstremalnym, na wykonywanie którego mogą sobie pozwolić jedynie osoby zamożne. Oczywiście kursy nie należą do najtańszych, jednak wbrew stereotypom może sobie na nie pozwolić wiele osób.

Czy spadochroniarstwo jest dla każdego?


Spadochroniarstwo to nic innego jak wykonywanie skoków ze spadochronem z bardzo dużych wysokości. Najczęściej skoki takie wykonujemy z samolotu, dzięki któremu spadochroniarz wznosi się na pożądaną wysokość, z której chce skoczyć. Rzecz jasna jest to sport ekstremalny, dlatego jest przeznaczony dla osób cieszących się dobrym zdrowiem i przede wszystkim odważnych.


Oprócz chęci do wykonania skoku spadochronowego potrzebny jest także odpowiedni sprzęt, który zapewni nam maksimum bezpieczeństwa. Jeśli chcielibyśmy go kupić na własność przekonamy się, iż jest to naprawdę duży wydatek przez co wiele osób mogłoby się zniechęcić. Na szczęście jednak istnieje możliwość wypożyczenia zarówno samego spadochronu, jak i kombinezonu czy kasku, co wiąże się z kosztem około 50 złotych.


Skoki w tandemie


Jeśli chcesz spróbować skoków z wysokości, ale nie masz jeszcze pewności czy spodobają Ci się na tyle by odbyć cały kurs spadochronowy, warto zdecydować się właśnie na skok tandemowy. Jest on wykonywany z instruktorem, niejako w charakterze pasażera, do którego nie potrzebujemy żadnych szkoleń czy badań lekarskich. Skok tandemowy wykonuje się zazwyczaj z wysokości trzech, czterech lub pięciu tysięcy metrów i z pewnością dostarcza on takich samych wrażeń jakich doznaje skoczek samodzielny.


Skok w tandemie jest naprawdę wspaniałym doświadczeniem, dzięki któremu możemy na zawsze pokochać spadochroniarstwo. Jest to naprawdę bezpieczny sport, który zapewni nam odpowiednią dawkę adrenaliny , ale musimy pamiętać, że nie wszyscy mogą do uprawiać. Skoków z wysokości, także w tandemie, nie powinny wykonywać osoby z chorobami serca, krążenia czy epilepsją. Przeszkodą może być też zbyt niski wzrost lub znaczna nadwaga.


A może kurs?


Osoby, które są pewne, że skoki z wysokości są ich prawdziwą pasją mogą oczywiście zapisać się na kurs spadochronowy i przejść odpowiednie szkolenie, które pozwoli im na wykonywanie ich samodzielnie. W trakcie kursu instruktorzy zapoznają nas zarówno z najważniejszymi zagadnienia związanymi ze skokami jak i wykonują z nami skoki z wysokości. Takie wstępne szkolenie nie jest długie i zwykle kosztuje około pięciu tysięcy złotych. Nie jest to mało, jednak wiele osób jest w stanie tyle zapłacić by móc oddać się tej przyjemności jaką jest spadochroniarstwo.


Po odbyciu określonej ilości skoków z instruktorem następuje moment, w którym musimy wykonać samodzielny skok będący egzaminem. Wówczas instruktor również skacze z kursantem, ale tylko po to aby sfilmować jego skok i ocenić czy dobrze wykonuje wszystkie zadania. Musi on między innymi przyjąć odpowiednią sylwetkę, otworzyć spadochron na wskazanej wysokości i poprawnie wylądować.

Źródło: artykuł powstał we współpracy ze Strefą SilesiaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hassel Von Hoff

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »