Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Spojrzenie na okulary korekcyjne

Jeszcze jakiś czas temu okulary były uważane za oznakę dojrzałego wieku, mądrości oraz wiedzy. Aktualnie, tak jak zmieniają się trendy w modzie, tak i zmienił się stosunek do okularów.

Skończyły być one koszmarem osób z wadami wzroku oraz uciążliwą koniecznością, a stały się elementem ubioru, który dodaje indywidualnego stylu. Dodatkiem, który tak jak pierścionek czy zegarek, może nosić każdy, a nie tylko osoba mająca problem ze wzrokiem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Od pewnego czasu można zauważyć powstały trend na okulary tzw. "zerówki", czyli szkła, które nie mają za zadanie korekty wzroku, a nadanie oryginalnego wyglądu poprzez najróżniejsze oprawki. O ile odpowiednio dopasowane okulary do kształtu twarzy mogą zdziałać cuda o tyle źle dobrane oprawki mogą wyraźnie pogorszyć nasz wygląd.


Odpowiedni dobór okularów

Dla większości osób dobór oprawek okularowych ogranicza się wyłącznie do wyglądu w konkretnej parze okularów. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że wygląd tylko w oprawkach nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na pożądany efekt końcowy. Przede wszystkim jest nim odpowiednie dopasowanie właściwego rodzaju oraz mocy szkieł do danego typu oprawy. Nie należy ograniczać się tylko i wyłącznie do oprawek, które są modne w danym sezonie, gdyż niekoniecznie muszą one pasować każdemu. Dopiero połączenie wyglądu z odpowiednimi szkłami zapewnia pełne zadowolenie.


Wybieramy oprawki

Podczas wybierania nowych okularów możemy przymierzać wszystkie dostępne oprawki, jednakże znajomość zasad ich doboru znacznie ułatwi sprawę. Przed rozpoczęciem przymierzania należy określić kształt swojej twarzy, kolor który do nas pasuje oraz preferowany rodzaj oprawek. Przede wszystkim należy pamiętać o trzech zasadach doboru okularów:


  • Okulary powinny uwydatniać pozytywne cechy wyglądu,

  • Okulary powinny kontrastować z kształtem twarzy,

  • Wielkość oprawek powinien być właściwie dopasowany do rozmiaru twarzy.


Warto również zwrócić uwagę na kształt twarzy. Obecnie wyróżnia się kilka różnych rodzajów twarzy: owalna, okrągła, podłużna, trójkątna oraz prostokątna.


Wybierając oprawy okularowe należy wziąć pod uwagę do czego będzie się je wykorzystywać, czy będą tylko do czytania, czy noszone na stałe. Od tego zależy jaki rodzaj szkieł powinniśmy zamontować.

 

Źródło: http://ubutik.pl/

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

blackppp

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »