Firma » Finanse

Spółka EGB Investments S.A. opublikowała raport za czwarty kwartał 2011 roku.

Spółka EGB Investments S.A. opublikowała raport za czwarty  kwartał 2011 roku.
Zobacz więcej zdjęć »
EGB Investments S.A. zaprezentowała dane finansowe za ostatni kwartał 2011 roku. Opublikowany raport wskazuje na rekordowe wyniki w całym ubiegłym roku.

Przychody ogółem EGB Investments S.A. w czwartym kwartale osiągnęły poziom 8,88 mln zł i wzrosły o 21 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przychody ogółem we wszystkich czterech kwartałach 2011 roku wyniosły 28,83 mln zł, co stanowi 154 proc. przychodów ogółem w odniesieniu do roku 2010. Tak dobry rezultat pozwolił osiągnąć Spółce zakładany na ubiegły rok poziom zysku, czyli 5,6 mln zł. Składał się na niego między innymi zysk ze sprzedaży, który wzrósł o 265 proc. do poziomu 4,6 mln zł w stosunku analogicznego okresu w roku poprzednim. Poziom rentowności sprzedaży wzrósł o 12 punktów proc. do poziomu 20 proc. w 2011 r. W pełni zostały zrealizowane też prognozy dotyczące liczby spraw, które spółka zamierzała w roku 2011 skierować do rozpatrzenia w trybie elektronicznego postępowania upominawczego.

„Z wielką satysfakcją i zadowoleniem prezentuję wyniki finansowe naszej spółki" - mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A. - „Możemy pochwalić się wzrostem wszystkich rocznych wskaźników finansowych i realizacją postawionych sobie ambitnych założeń biznesowych. Po weryfikacji przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie po raz drugi z rzędu zostaliśmy zakwalifikowani do segmentu NewConnect Lead. Nasze aspiracje na kolejny rok są równie wysokie i motywują nas do dalszej wytężonej pracy."

Grupa Kapitałowa EGB Investments w czterech kwartałach 2011 r. osiągnęła przychody ogółem na poziomie 31,15 mln zł, co stanowi wzrost o 70% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Przychody ogółem Grupy Kapitałowej w czwartym kwartale 2011 wyniosły 11,02 mln zł w porównaniu do 7,5 mln zł w roku ubiegłym. Wzrost ten w dużej mierze wynika z dziesięciokrotnego zwiększenia w czwartym kwartale przychodów w spółce zależnej EGB Finanse Sp. z o.o., w stosunku do trzech kwartałów tego roku.

W czwartym kwartale 2011 r. EGB Investments S.A. wyemitowała dwie kolejne serie obligacji (E i F), dzięki czemu w ramach rozpoczętego na początku roku Programu Emisji Obligacji pozyskała 28,3 mln zł, z przeznaczeniem na zakup portfeli wierzytelności. Dzięki realizowanym transakcjom cesji, temu EGB Investments S.A. znacznie umocniła swoją pozycję wśród największych nabywców wierzytelności, czego potwierdzeniem jest zwiększenie w 2011 roku wartości portfela wierzytelności własnych o 561 mln zł.

„Stale poprawiamy nasze wyniki finansowe" - kontynuuje Prezes Zarządu, Krzysztof Matela. - „Nasze sukcesy były możliwe dzięki wsparciu inwestorów i zaangażowaniu naszych pracowników. Jesteśmy przekonani, że liczby zaprezentowane w raporcie wywrą pozytywne wrażenie na akcjonariuszach i zachęcą do nabycia naszych akcji tych, którzy poszukują dobrych okazji inwestycyjnych." - podsumowuje Prezes Zarządu.

EGB Finanse sp. z o.o., spółka zależna EGB Investments S.A., dalej rozwijała usługi dedykowane dla sektora MSP. Zaprezentowała Elektroniczny System Windykacji, innowacyjne na rynku narzędzie przenoszące usługi windykacyjne do środowiska online. Rozwiązanie to pozwoliło dotrzeć firmie do znacznie szerszego grona przedsiębiorców. Zarząd oczekuje, że dalszy rozwój usług oferowanych przez spółkę zależną, znajdzie pozytywnie odzwierciedlenie w przychodach Grupy Kapitałowej EGB Investments.

Informacja dodatkowa

EGB Investments jest spółką akcyjną, która od 1995 roku z powodzeniem wspomaga przedsiębiorców w zarządzaniu nieregulowanymi należnościami. Z usług firmy korzystają Klienci z kraju i zza granicy - największe krajowe firmy i instytucje finansowe, jak również podmioty z sektora MŚP. Kluczem do sukcesu jest długoletnie doświadczenie w obsłudze różnego typu wierzytelności, zarówno konsumenckich, jak też korporacyjnych.

EGB Finanse sp. z o.o. jest spółką zależną EGB Investments S.A. Została stworzona w odpowiedzi na potrzeby klientów z grupy małych i średnich przedsiębiorstw, w zakresie obsługi pojedynczych wierzytelności oraz wspierania w procesach zarządzania należnościami. Spółka realizuje ten cel poprzez Elektroniczny System Windykacji EGB Finanse, dostępny pod adresem www.EGBFinanse.pl

Kontakt dla mediów:

EGB Investments S.A.

tel.: 52 376 76 88

fax: 52 52 44 330

e-mail: pr@egb.pl

www.egb.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EGB Investments SA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »